MALI PASTERZE TRADYCJI – niezwykła wystawa z niezwykłej okazji

Święto Dzieci Gór to nie tylko wspaniałe koncerty, ale i masa towarzyszących im wydarzeń. W tym roku Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ zaprasza również na niezwykłą wystawę, niezwykłego autora!

Autorska wystawa fotograficzna Piotra Droździka, towarzysząca 28. edycji Festiwalu ŚWIĘTO DZIECI GÓR. Tworzy ją kalejdoskop kadrów obrazujących wielkie święto małych ludzi. Święto zabawy, radości, tolerancji.

Tryskające barwami tradycji fotografie Piotra Droździka ukazują spotkania dzieci gór wszystkich kontynentów. Spotkania wyjątkowe, podczas których mali górale z różnych krajów tańcem, śpiewem i zabawą opowiadają o tym, jak bliska jest im kultura ich małych górskich ojczyzn. Nie brakuje przy tym również przeżyć, wzruszeń i emocji, które utrwalone w kadrach przenoszą nas w wyjątkowy, niecodzienny czas. Uczestnicy festiwalu – mali pasterze – przywożąc co roku do Nowego Sącza maleńki kawałek kultury własnego kraju i regionu, chcą się podzielić swoją tradycją. Prezentacja fotografii Piotra Droździka niejako kontynuuje ich misję.

Piotr Droździk, fot. archiwum artysty

Piotr Droździk

Fotografik związany z sądeckim Muzeum Okręgowym, od lat zajmuje się fotografią artystyczna, autorską i reklamową. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, gazetami i agencjami. Wydał 65 albumów artystycznych o łącznym nakładzie 100 tys. egzemplarzy.

W 2007 roku nagrodzony tytułem SĄDECZANIN ROKU za osiągnięcia fotograficzne i wydawnicze. Laureat wielu prestiżowych nagród. Od wielu lat współpracuje z Małopolskim Centrum Kultury SOKÓŁ, m.in. przy obsłudze takich wydarzeń jak: Święto Dzieci Gór, Kongres Kultury Regionów, Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Sztuki Wokalnej im. Ady Sari, wystawy w Galerii Sztuki Współczesnej BWA SOKÓŁ i liczne koncerty.

5 – 26 lipca, Rynek w Nowym Sączu
MALI PASTERZE TRADYCJI – wystawa plenerowa fotografii Piotra Droździka

Święto Dzieci Gór, fot. Piotr Droździk

źródło: Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony