Mamy dwie nowe karetki!

O dwie nowe karetki wzbogaciła się flota Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego. Tym samym, podczas trwania obecnej kadencji samorządu powiatowego na czele ze starostą Markiem Kwiatkowskim, wymieniono już na nowe 11 ambulansów. Nie jest wykluczone, że jeszcze w tym roku pojawią się kolejne trzy nowoczesne karetki.

– Bardzo się cieszę z tego zakupu – mówi starosta Marek Kwiatkowski. – Nasz plan modernizacji floty Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego przynosi wymierne korzyści. Jedenaście nowych ambulansów w cztery lata, to naprawdę spore osiągnięcie. Wszystko po to, aby mieszkańcy Sądecczyzny czuli się bezpieczniej i mieli lepszą opiekę medyczną. To ważne, aby ratownicy dojeżdżali na czas do pacjenta, mogli go zdiagnozować za pomocą nowoczesnych aparatów i uratować mu życie i zdrowie.

Nowe karetki to mercedes i volkswagen. Koszt zakupu obu to niemal 940 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły z budżetu Sądeckiego Pogotowia Ratunkowego oraz Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu (100 tysięcy złotych).

– Jedna z karetek z napędem 4×4 będzie jeździła po terenie obsługiwanym przed podstację pogotowia w Korzennej, natomiast druga zasili Nowy Sącz – mówi Bożena Hudzik, dyrektor SPR. – Mam nadzieję, że jeszcze w tym roku uda nam się zakupić trzy kolejne ambulanse i tym samym zakończyć cały proces odnawiania floty pogotowia, który trwa od 2019 roku.

W Sądeckim Pogotowiu Ratunkowym jest obecnie 14 zespołów ratowniczych działających w 9 podstacjach na terenie Powiatu Nowosądeckiego.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony