Mechanicy na wagę złota!

Wszyscy uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Grybowie zdają zawodowy egzamin praktyczny. Są też poszukiwani na rynku pracy. Dlaczego? Na zawody, w których kształci szkoła, jest cały czas spore zapotrzebowanie, a dobry mechanik jest na wagę złota.

Jednym z kierunków jest technik pojazdów samochodowych i mechanik pojazdów samochodowych – mówi Lesław Tarasek, dyrektor ZSZ w Grybowie. – Wciąż rośnie liczba samochodów, a tym samym zwiększa się też ilość otwieranych warsztatów samochodowych. Po pięciu (w przypadku technikum) lub trzech latach (w przypadku Branżowej Szkoły I Stopnia) nauki u nas, można uzyskać pracę wszędzie, gdzie prowadzona jest działalność gospodarcza w zakresie naprawy i obsługi pojazdów samochodowych.

Dodatkowo, uczniowie mogą w szkole zrobić prawo jazdy (płacąc tylko 10 procent ceny kursu). Z takimi uprawnieniami mogą się zatrudnić jako kierowca – mechanik lub po prostu otworzyć  działalność gospodarczą w branży samochodowej.

Zdecydowanym plusem naszej szkoły jest to, że młodzież ma do dyspozycji nowoczesne pracownie diagnostyki, mechaniki i mechatroniki pojazdów samochodowych – dodaje dyrektor Lesław Tarasek. – Ostatnio wyposażyliśmy też stanowisko do testowania alternatorów i kupiliśmy urządzenie do obsługi klimatyzacji samochodowej. Nasi uczniowie zdobywają doświadczenie zawodowe podczas praktyk zawodowych w warsztatach samochodowych.

To jednak nie wszystko, co oferuje szkoła. Można się tutaj również nauczyć obsługi nowoczesnych obrabiarek skrawających do metali, wykonywania obróbki ręcznej oraz obsługi elektronarzędzi. Młodzież ma możliwość zrobienia kursu prawa jazdy, kursu spawania oraz kierowcy wózka widłowego.

Wysokie kompetencje zawodowe naszych absolwentów potwierdza stuprocentowa zdawalność egzaminu praktycznego z kwalifikacji oraz zdobywanie pierwszych miejsc w konkursach motoryzacyjnych na szczeblu powiatowym – dodaje dyrektor Lesław Tarasek.

Fot. ZSZ Grybów

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

One thought on “Mechanicy na wagę złota!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony