Medale sądeczan na koniec sezonu kajakarskiego

W Drzewicy odbyły się XXV Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym i II extreme slalom. Bardzo dobrze spisali się kajakarze KS Start Nowy Sącz, którzy zdobył 2 złote medale, jeden srebrny i brązowy.

W kategorii kobiet najlepszą okazał się Dominika Danek (KS Start Nowy Sącz), która w tegorocznych młodzieżowych MŚ w Czeskich Budziejowicach zajęła dwudzieste piąte miejsce, ale teraz popłynęła bardzo skutecznie i najlepszym czasem pokonała zwyciężyła. finałową trasę. Sądeczanka zdobyła rówież medal, srebrny, w extreme. Równie znakomicie spisał się jej kolega klubowy Szymon Nowobilski, który dość niespodziewanie pokonał faworyta Kacpra Sztubę z AZS AWF Kraków.

Wyniki końcowe 25 MMP w slalomie

Kobiety

K-1: 1. Dominika Danek (KS Start Nowy Sącz) – 120,78, 2. Aleksandra Stach (KKK Kraków) – 125,10, 3. Julia Dziadosz (AZS AWF Kraków) – 134,20

C-1: 1. Aleksandra Stach (KKK Kraków) – 125,33, 2. Alicja Bulera (AZS AWF Kraków) – 137,62, 3. Dominika Danek (KS Start Nowy Sącz) – 151,38

Extreme slalom: 1. Aleksandra Stach (KKK Kraków), 2. Dominika Danek (KS Start Nowy Sącz), 3. Julia Dziadosz (AZS AWF Kraków)

Mężczyźni

K-1: 1. Tadeusz Kuchno (KKK Kraków) – 103,54, 2. Michał Ciągło (KS Start Nowy Sącz) – 106,89, 3. Jacek Brański (AZS AWF Kraków) – 107.45

C-1: 1. Szymon Nowobilski (KS Start Nowy Sącz) – 111,31, 2. Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków) – 111,68, 3. Maciej Bartos (LKK Drzewica) – 113,57

Extreme slalom: 1. Tadeusz Kuchno (KKK Kraków), 2. Piotr Prusak (KS Start Nowy Sącz), 3. Mikołaj Mastalski (KS Pieniny).

Klasyfikacja klubowa: 1. KKK Kraków (4 złote medale, 1 srebrny), 2. KS Start Nowy Sącz (2-3-1), 3. AZS AWF Kraków (0-1-3).

NA koniec sezonu w Szczawnicy w sobotą o niedzielę odbędą się Mistrzostwa Polski Seniorów i Juniorów w zjeździe kajakowym i sprincie górskim.