„Mi to smakuje” – uczniowie w projekcie Karola Okrasy

W Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju odbył się kulinarny konkurs na autorską potrawę z drobiu „Mi to smakuje” pod patronatem Karola Okrasy – wybitnego szefa kuchni.

– To kontynuacja marcowego wydarzenia Szkolenia Kulinarnych Mistrzów, które odbyło się w Krynicy-Zdroju – mówi dyrektor szkoły Maria Aleksander-Pisz. W ramach wydarzenia kucharze i zespoły restauracyjne zaprezentowali swoje umiejętności i pomysły. Głównym zadaniem było opracowanie, a później wykonanie na żywo autorskiej potrawy, która łączyła innowacyjność, smak oraz możliwość praktycznego zastosowania w restauracjach.

Uczestnicy podzieleni byli na dwie tury: w pierwszej gotowali Bartłomiej Horowski – Dom Miodu i Wina w Muszynie, Wojciech Sekuła – Griselda, Karolina Trojanowicz – Belmonte Hotel Krynica-Zdrój i Ewa Major Aura, Belmonte Hotel Krynica-Zdrój; w drugiej zobaczyliśmy: Kingę Kulpę Restauracja Myśliwska, Bogusławę Wojciaszek Dom Weselny LIS, Tomasza Klimczaka Pensjonat Lira, Katarzynę Motyl Hotel Mercure Krynica Resort & Spa i Agnieszkę Janczy-Jasicówka.

W jury konkursu zasiedli Grzegorz Krupa – szef kuchni Hotelu Intercontinental Warszawa oraz Restauracji Platter by Karol Okrasa, Krzysztof Małocha – szef kuchni Heron Live Hotel, Andrzej Danielak – Prezes Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu.

– Cieszy fakt, że do rywalizacji przystąpili absolwenci naszej szkoły oraz przedstawiciele hoteli, z którymi podpisaliśmy umowy patronackie. W związku z tym kucharzom asystowali uczniowie Technikum Gastronomicznego, a obsługą zajęli się uczniowie Technikum Hotelarskiego ZSP Krynica – dodaje dyrektor szkoły.

Organizatorką konkursu jest dr Aneta Oleksy-Gębczyk z ANS Nowy Sącz. Wśród gości znaleźli się Anna Zubków z Polskiego Związku Zrzeszeń Hodowców i Producentów Drobiu, przedstawicielka grupy Drób i jaja Copa Cogeca w UE oraz pomysłodawca projektu Andrzej Stawiarski.

Koordynatorem z ramienia szkoły była Dorota Pacut – nauczycielka przedmiotów hotelarskich, a w pracach uczestniczyli również Małgorzata Sędzimir i Joanna Sowa – nauczycielki przedmiotów gastronomicznych oraz Damian Gubała – nauczyciel przedmiotów hotelarskich.

Ogłoszenie wyników konkursu i podsumowanie projektu odbędzie się na uroczystej Gali z udziałem Karola Okrasy.

Fot: Arch. Szkoły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony