Mieszkańcy osiedla Dąbrówka czują się bezpiecznie

Mieszkańcy Osiedla Dąbrówka, mieszkający przy ul. Bohaterów Orła Białego w Nowym Sączu mogą czuć się bezpieczniej, gdyż zakończono prace dotyczące budowy chodnika przy tej ulicy  (od skrzyżowania z ul. Mieszka I do ul. Węgierskiej).

W zeszłym roku wniosek sporządzony przez Radnego Macieja Rogóża, podpisany przez wielu mieszkańców osiedla Dąbrówka został złożony do Władz Miasta z prośbą o zwiększenie bezpieczeństwa poprzez budowę chodnika.

Bardzo dziękuję mieszkańcom Osiedla Dąbrówka za współpracę. Obiecałem, że będę zabiegał o ten chodnik i przy dobrej współpracy z Panem Prezydentem Ludomirem Handzlem udało się to zrobić. Najpierw wykonano brakujący projekt, który był konieczny do realizacji przedsięwzięcia. Na mój wniosek przesunięto i zabezpieczono środki finansowe. Tamtędy przemieszcza się wielu mieszkańców, w tym dzieci do SP nr 9 – powiedział Radny Maciej Rogóż.

Sprawa z budową chodnika nie była jednak wcale łatwa. Miasto musiało wyregulować grunty pod budowę, w tym grunty prywatne, co wiązało się z przeprowadzeniem czasochłonnych procedur. Cała długość chodnika to około 150 metrów.

Komentarze do “Mieszkańcy osiedla Dąbrówka czują się bezpiecznie

  1. Tak? A mi się wydaje, że w tej sprawie działał cały czas radny Kądziołka… Skąd Rogóż nagle z tymi zasługami? To skoro już jest taki wspaniałomyślny i zaradny to na osiedlu nieopodal ludzie nie mają chodnika pod blokami i żeby dostać się do mieszkania chodzą po błocie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony