Miliony złotych na drogi, które kiedyś budowali leśnicy

Ponad 9,5 miliona złotych – na taką kwotę władze Powiatu Nowosądeckiego uzyskały dofinansowanie z Funduszu Leśnego na remonty dróg! Cieszą się w Muszynie, Kamionce Wielkiej, Roztoce i Czaczowie.

Starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski otrzymał promesy z rąk posła Edwarda Siarki – Sekretarza Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i jednocześnie Pełnomocnika Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa. Ministrowi towarzyszył Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. Spotkanie odbyło się w Starostwie Powiatowym w Nowym Sączu.

Powiat Nowosądecki otrzymał dofinansowanie na:

– remont drogi powiatowej w Kamionce Wielkiej – 1 940 000 zł;

– modernizację drogi powiatowej Żegiestów – Szczawnik – Muszyna: ul. Zazamcze – 2 443 800 zł;

– modernizację drogi powiatowej w Roztoce Wielkiej – 3 792 000 zł;

– budowę mostu w Czaczowie wraz z dojazdami – 1 327 000 zł.

– Bardzo dziękuję za finansowe wsparcie – mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Te drogi są bardzo ważne zarówno z punktu widzenia rozwoju turystyki w naszym regionie, jak i prowadzenia gospodarki leśnej. Każda wyremontowana droga wpływa na poprawę komfortu jazdy, a także bezpieczeństwo kierowców i pieszych. Dla nas 9,5 miliona złotych, to naprawdę bardzo duża kwota. Cieszę się, że nasza współpraca z ministrem Edwardem Siarką, dyrektorem Pawłem Szczygłem i pracownikami nadleśnictw tak dobrze się układa.

  • Historia zatacza koło – dodał Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie. – Kiedyś w latach 50 – tych i 60 – tych większość tych dróg budowali leśnicy. Były one potrzebne jak dojazd gospodarczy do lasów. Dzisiaj są trakty komunikacyjne. Cieszę się, że możemy pomóc w ich odbudowie, by dalej służyły ludziom i leśnikom.

W spotkaniu udział wzięli m.in.: poseł Edward Siarka – Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska i Pełnomocnik Rządu ds. Leśnictwa i Łowiectwa, poseł Patryk Wicher, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, starosta limanowski Mieczysław Uryga, przewodniczący Rady Powiatu Nowosądeckiego Roman Potoniec, członkowie Zarządu PN: Zofia Nika, Edward Ciągło i Marian Dobosz, Paweł Szczygieł – dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krakowie oraz burmistrzowie i wójtowie, którzy otrzymali promesy, m.in.: Jan Golba (Muszyna), Marta Słaby (Łabowa) oraz radni powiatowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony