Mimo, że nie z Sącza… Nasi pod Chicago

fot.. Archiwum Jacka Tomczaka

Young Wolves Polish Soccer School, to szkółka piłkarska, która powstało w 2012 roku pod Chicago w USA. Założycielem i właścicielem szkoły są Agata i Jacek Tomczak. Przypomnijmy, że Jacek mimo tego, że urodził się w Olsztynie, a Agata w Nowym Targu to sentymentalnie związani są z Nowym Sączem. Obydwoje przed laty grali w Sandecji, ona w siatkówkę, a on w piłkę nożną. Dużo wcześniej poznali się w Mielcu, gdzie obydwoje grali w miejscowej Stali.

fot. Archiwum Jacka Tomczaka

– Szkolimy Dzieci w rozdziale wiekowym od 4 do 14 lat. Nasze Drużyny grają na co dzień na najwyższym poziomie ligowym w stanie ILLinois w Lidze YSSL. Największe sukcesy to mistrzostwa Ligi w U10 U12 w 1 Dywizji i 2 Dywizji – mówi Jacek.

– W okresie zimowym “Wilki” grają Ligę Halową na pięknych i nowoczesnych obiektach ze sztuczną trawą. Wyniki osiągane przez nas nie są dla nas najważniejsze – dodaje Agata.

Szkolenie, rozwój, technika piłkarska, indywidualne umiejętności, zdrowie dla nich jest najważniejsze. Wspaniałym i bezcennym doświadczeniem dla nich był udział w 2016 roku w Turnieju Sokolika w Starym Sączu. Mecze z Juventusem Turyn, Śląskiem Wrocław innymi dużymi Akademiami dla “Wilków” było ogromnym przeżyciem.

– Piłka młodzieżowa w USA to inny poziom i my na takim wysokim poziomie w Europie spotkaliśmy na Sokoliku. To znakomity Turniej i z tego miejsca gratuluje Tomkowi Popieli  organizatorowi, takie poziomu i świetnej organizacji – wspomina turniej w Starym Sączu były piłkarz m.in. Sandecji, Stali Mielec, Arki Gdynia i Warmii Olsztyn.

Teraz na całym świecie trudny czas, ale każdy w jakiś tam sposób sobie radzi, nie inaczej jest w Ameryce.

– W tym trudnym okresie staramy się trenować regularnie, są jednak duże problemy. Miejskie hale są zamknięte. Wynajmujemy hale od prywatnych właścicieli obiektów. Czekamy na powrót wiosny, żeby wrócić do treningu na boisku. Liga jest zawieszona od 10 miesięcy i oczywiście nie graliśmy meczu ligowego.

Dodam, że w 2015 roku założyliśmy Drużynę U35 pod nazwa Young Wolves Oldboys. Gramy mecze w lidze halowej w bardzo międzynarodowym towarzystwie (Grecy, Irlandczycy, Szkoci, Albańczycy, Polacy, Słowacy i oczywiście Amerykanie) – dodaje nasz rozmówca.

fot. Archiwum Jacka Tomczaka

Drużyna U-35 ma sukcesy. Trzykrotnie mistrzostwo Ligi. Trenerami w Szkole są Agata Tomczak, Simona Tomczak, Paweł Koziołek (były piłkarz Metalu Tarnów, Stali Rzeszów, Jodłownika, Limanovii) i Andrzej Palichleb. Na zakończenie rozmowy chcemy pozdrowić wszystkich sportowców, działaczy i kibiców na Sądecczyźnie – zakończyli państwo Tomczakowie.

Komentarze do “Mimo, że nie z Sącza… Nasi pod Chicago

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony