„Miś Uszatek” zakończył 27 Jesienny Festiwal Teatralny + fotogaleria

Spektaklem „Wielka zagadka misia Uszatka” zakończył się 27 Jesienny Festiwal Teatralny w Starym Sączu. Na podsumowanie przyjdzie jeszcze czas, ale z pewnością był bardzo ciekawy, różnorodny, nie brakowało zaskakujących i ważnych spektakli.

Bajki w wykonaniu Teatru Robotniczego im. B. Barbackiego zawsze cieszyły się powodzeniem. Nie inaczej było teraz. Sala widowiskowa CkiS Sokół w Starym Sączu pękała w szwach. Dzieci, ale również ich rodzice obejrzeli ważne, pouczające widowisko. Temat nawiązuje do współczesności, czyli uzależnienia najmłodszego pokolenia od telefonów komórkowych. Widowisko to barwny, pełen muzyki spektakl familijny dla najmłodszych widzów, ale również dla widzów dorosłych, którzy z sentymentem zechcą spotkać się z bohaterem swoich dobranocek i jego sympatycznymi przyjaciółmi.

W programie JFT czytamy: – „Inspiracją do powstania sztuki była postać Misia Uszatka, stworzona przez Czesława Janczarskiego (autora) i Zbigniewa Rychlickiego (ilustratora), będąca klasyką polskiej literatury dziecięcej. Autor sztuki, znany dramaturg i reżyser Maciej Wojtyszko, stworzył dla tej postaci zupełnie nową historię, z zachowaniem ducha pierwowzoru. To opowieść o tym, co w życiu najistotniejsze, pomyślana jako krzepiąca historia o przyjaźni i pomaganiu.

Miś Uszatek bardzo lubi gry zainstalowane na telefonie. Ta rozrywka przesłania mu cały świat. Nie chce spotykać się ze znajomymi. Kiedy przyjaciele przynoszą specjalnie dla niego upieczony tort, chętnie zjada kawałek, ale szybko wraca do swojego ulubionego zajęcia. Pajacyk, Zajączki i Słoń decydują się zabrać misia do lekarza. Stary Wróbel znajduje radę, ale by leczenie się udało, trzeba obmyślić sprytny plan, dzięki realizacji którego Uszatek odkryje świat o wiele piękniejszy od wirtualnej rzeczywistości”.

WIELKA ZAGADKA MISIA USZATKA” Macieja Wojtyszki – spektakl familijny.

Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego z Nowego Sącza

Reżyseria: Janusz MICHALIK

Obsada: Dominika ROLA, Zuzanna MAGIERA, Antonina MAGIERA, Zuzanna SIEDLARZ, Filip DROŻDŻ, Mieczysław FILIPCZYK, Iwona ZNAMIROWSKA, Monika ZAGÓROWSKA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony