Mistrzostwa Polski w kajakarstwie górskim – rozdali medale

Na torze Kolna w Krakowie zakończyły się mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym. Wyniki w Krakowie były niezwykle ważne, bowiem była to zarazem kwalifikacja na zbliżające się Puchary Świata i Mistrzostwa Świata.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy KS Start Nowy Sącz, którzy wywalczyli 6 medali, w tym 3 złote. Spośród „olimpijczyków” wysoką dyspozycję wciąż utrzymuje Klaudia Zwolińska, która wygrała. Natomiast drugi był Grzegorz Hedwig w C-1, bowiem znów przytrafiły mu się punkty karne.

– Mistrzostwo Polski 2021 zdobyte i jest to już mój 9 tytuł w karierze – mówi Dariusz Popiela – Złoty medal oznacza, że wywalczyłem prawo startu w pucharach świata i Mistrzostwach Świata, które odbędą się w Bratysławie. Startowałem także w zespołach razem z Macikiem Okręglakiem i Michałem Ciągło i zdobyliśmy złoto w drużynie. Nie był jednak koniec dnia i startów. Po raz pierwszy wystartowałem w konkurencji extreme i wywalczyłem brązowy medal. Uffff działo się dwa dni czekania, przekładania przez zalany tor z powodu burz. Fajnie, że kolejne Mistrzostwa Polski się odbyły i są już historią

MP w slalomie kajakowym 2021 – wyniki końcowe

K-1 mężczyzn: 1. Dariusz Popiela (Start Nowy Sącz), 2. Jarosław Zaziąbło (KKK Kraków), 3. Krzysztof Majerczak (Pieniny Szczawnica).

K-1 kobiet: 1. Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz), 2. Natalia Pacierpnik (KKK Kraków, 3. Aleksandra Stach (KKK Kraków).

C-1 mężczyzn: 1. Kacper Sztuba (AZS AWF Kraków), 2. Grzegorz Hedwig (Start Nowy Sącz), 3. Michał Wiercioch (AZS AWF Kraków).

C-1 kobiet: 1. Aleksandra Stach (KKK Kraków), 2. Klaudia Zwolińska (Start Nowy Sącz), 3. Katarzyna Liber (Start Nowy Sącz).

C-2 mix: 1. Martyna Bednarczyk, Konrad Szymanek (Pieniny Szczawnica), 2. Katarzyna Liber, Alan Janczy (Start Nowy Sącz)
3. Maja Kędzierska, Krzysztof Książek (KKK Kraków).

Na zdjęciu: Złoty medalista MP Dariusz Popiela