Młodzi hotelarze mają świetnych nauczycieli!

Uczniowie klas Technikum hotelarskiego w Zespole Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, odbywają praktyki zawodowe w renomowanych hotelach. Wszystko po to, aby stać się mistrzami w swoim zawodzie!

Od wielu lat współpracujemy między innymi z Hotelem Spa Dr Irena Eris w Krynicy-Zdroju, z którym mamy podpisaną umowę patronacką dla kierunku Technik hotelarstwa – mówi Maria Aleksander-Pisz, dyrektor ZSP w Krynicy-Zdroju. – Nasi uczniowie mogą więc odbywać praktyki zawodowe w tym obiekcie i uczestniczyć w zajęciach praktycznych, które zamiast w szkole prowadzone są właśnie w hotelu. To najlepszy sposób, aby poznać zawódod środka .

Przed ponownym zamknięciem hoteli z powodu sytuacji epidemiologicznej, młodzież z klasy III Technikum hotelarskiego uczestniczyła w zajęciach praktycznych w tym hotelu.

Dzięki temu poznali bazę i infrastrukturę obiektu, systemy do rezerwacji miejsc noclegowych, zasady obsługi gościa w recepcji. Uczniowie przygotowywali też pokoje dla gości, ćwiczyli nakrywanie stołów, pracowali w bufecie oraz przygotowywali posiłki w  ramach room service – dodaje nauczycielka przedmiotów hotelarskich Dorota Pacut.

Uczniowie Technikum hotelarskiego w ZSP w Krynicy-Zdroju odbywają praktyki zawodowe w obiektach hotelowych Uzdrowiska: Hotelu Mercure Resort& Spa, Hotelu Prezydent, Hotelu Krynica, Hotelu Czarny Potok Resort Spa & Conference oraz wielu innych obiektach na terenie Krynicy i  pobliskich miejscowości.

Fot. ZSP Krynica-Zdrój źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony