Mocno obili sądeczan

Był to ostatni mecz koszykówki w tym roku sądeczan, w kategorii juniorów. Niestety zespół STK dostał srogie lanie od kolegów z Wieliczki.

Liga juniorów U-17

XII Kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – UKS Regis Wieliczka 42:109 (17:33, 5:24, 7:23, 13:29)

Sędziowali: Łukasz Oleksy oraz Sabina Kosakowska.

STK Wikar: Dziedzic 15, Sommer 11, Rosiński 4, Czop 3, Stojda 3, Kogut 3, Ogórek 3, Łukaszczyk.

UKS Regis: Pisarski 19, Sieniewicz 17, Pasek 18, Krupa 13, Kołaczkowski 13, Jania 10, Wrona 8, Pogorzelski 6, Wilk 5.

Najciekawsza była pierwsza kwarta. Jednak rywale, którzy przeważali wzrostem łatwo pokonywali obronę gospodarzy kończąc ataki celnymi rzutami. W drugiej części meczu Regis przyśpieszył grę, a przy błędach sądeczan wysoko wygrał kwartę, prowadząc do przerwy 57:32. Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Drużyna gości wciąż przeważała. Koszykarze STK próbowali zmniejszyć rozmiary porażki, ale razili nieskutecznością. Wpływ na przebieg meczu miała wpływ absencja kliku zawodników, których zastąpili młodsi koszykarze STK z U-15. Starali się jak mogli, ale znacznie wyżsi rywale byli trudni do pokonania. Ozdobą meczu był wsad Dziedzica, za który oklaski otrzymał od rywali.