Moralność Pani Dulskiej – w hołdzie Marcinowi Królowi (fotogaleria)

Była to 360 premiera Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu, czyli „Moralność Pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej. Jednak zanim to nastąpiło i jak przystało na festiwalową tradycję, zaprezentowano też spektakl inny niż zwykle, pierwszy w poniedziałek. Publiczność, która wypełniła salę Sokoła w Starym Sączu, miała okazję zobaczyć dwa przedstawienia w jednym.

– Pierwszy spektakl był o tyle inny, że chcieliśmy złożyć hołd Marcinowi Królowi, aktorowi, reżyserowi oraz kierownikowi teatru w Limanowej, który nie tak dawno zmarł tragicznie – mówił dyrektor artystyczny 25 Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Starym Sączu. – Stąd w trakcie przedstawienia były filmy z tej samej sztuki, którą Marcin wystawił i sam w niej zagrał, w 2013 roku. W tym spektaklu wystąpił też mieszany zespół limanowsko – nowosądecki. Natomiast 360 premiera Teatru Robotniczego (reżyser Janusz Michalik), nastąpiła później. Warto przy tym przypomnieć, że jest to powrót do tej sztuki po 26 latach, która opisuje ludzką głupotę, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie.

Kolejne przedstawienie publiczność obejrzy w czwartek (7.10), a będzie to Teatr Capitol z Warszawy, który pokaże sztukę „Kochane pieniążki” Raya Cooneya, godz. 17.00 i 20.00.

Reżyseria: Jerzy Bończak

Obsada: Anna KORCZ, Tomasz SCHIMSCHEINER, Andrzej POPIEL, Waldemar OBŁOZA, Robert WABICH, Alżbeta LENSKA, Lesław ŻUREK, Sebastian KONRAD.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony