Muszyna: Liceum Ogólnokształcące zaprasza!

Liceum Ogólnokształcące w Muszynie przygotowało autorskie programy nauczania. Szkoła ma do zaoferowania uczniom dwie klasy: o profilu biologiczno-chemicznym oraz matematyczno informatycznym.

– Mamy w ofercie dwie klasy: matematyczno-informatyczną i biologiczno-chemiczną – mówi Izabela Łabuś, dyrektor LO w Muszynie. – Są w nich realizowane autorskie programy, a wśród pomocy naukowych znajdują się platformy internetowe, , chmura Google czy tablice interaktywne. Po ukończeniu tych kierunków, młodzież może z powodzeniem kontynuować naukę na uczelniach wyższych.

W klasie matematyczno-informatycznej, młodzież ma rozszerzony program nauki matematyki, informatyki i języka angielskiego. Po ukończeniu edukacji w tej klasie, może kontynuować naukę na kierunkach ścisłych, ekonomicznych i na wszystkich wydziałach politechnik. LO w Muszynie zapewnia: realizację autorskich programów z informatyki i matematyki z wykorzystaniem TIK-e-platforma, chmury Google, tablic interaktywnych. Uczniowie są przygotowywani do uczestnictwa w konkursach matematycznych, m.in. O Diamentowy Indeks AGH, O Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej, biorą udział w zajęciach, które później ułatwiają studiowanie na kierunkach ścisłych oraz tych z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

W klasie biologiczno-chemicznej jest rozszerzony program biologii, chemii i języka angielskiego. Po ukończeniu edukacji w tej klasie młodzież może kontynuować naukę na kierunkach medycznych, takich jak: lekarski, stomatologia, analityka medyczna, farmacja, ratownictwo medyczne, dietetyka, kosmetologia, fizjoterapia, zdrowie publiczne, wychowanie fizyczne oraz weterynaria, nauki przyrodnicze, chemiczne i biotechnologiczne. Szkoła zapewnia: zajęcia w tych zakresach biologii i chemii, których znajomość znacznie ułatwia studiowanie na kierunkach przyrodniczych, nauczanie j. angielskiego z wykorzystaniem e-platformy na różnych poziomach zaawansowania, uczestnictwo w akcjach promujących zdrowy styl życia, realizację programów profilaktycznych dotyczących przeciwdziałania uzależnieniu od alkoholu, tytoniu i innych środków psychoaktywnych. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony