Muzeum Okręgowe wyróżnione w XIII edycji konkursu Pracodawca Przyjazny Pracownikom

10 września w Ogrodach Pałacu Prezydenckiego w Warszawie odbyła się Uroczysta Gala XIII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”. Prezydent RP wręczył laureatom statuetki i certyfikaty. Jednym z laureatów nagrody jest Muzeum Okręgowe w Nowym Sączu, a statuetkę w imieniu instytucji odebrał dyrektor Robert Ślusarek.

Celem konkursu organizowanego przez NSZZ „Solidarność” jest promowanie pracodawców, którzy szczególnie wyróżniają się w stosowaniu dobrych praktyk w zakresie przestrzegania przepisów prawa. Dotyczy to takich kwestii jak stabilność zatrudnienia, prawo do zrzeszania się w związki zawodowe oraz przestrzeganie zasad bezpieczeństwa i higieny pracy.

W trakcie uroczystości statuetki i certyfikaty odebrali przedstawiciele 20 firm z całego kraju, w tym dyrektor Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu Robert Ślusarek.

Konkurs „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” to jedyny konkurs, w którym kandydatów do nagrody zgłaszają sami pracownicy zrzeszeni w związku zawodowym „Solidarność”.

Ogromnie dziękuję za uczciwy biznes, za to, w jaki sposób prowadzicie swoje firmy i instytucje. Dziękuję za to, jak traktujecie swoich pracowników, że są oni dla was wartością. Bez dobrze pracującego, zmotywowanego pracownika nie da się osiągnąć doskonałych wyników. Osiąganie doskonałych wyników tym właśnie jest uwarunkowane: nie obdzieraniem pracowników, a uczciwym podziałów zysków – zaznaczył podczas uroczystości wręczania nagród prezydent Andrzej Duda.

fot. z arch. Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony