Na koniec fatalnego sezonu zwycięstwo Sandecji i awans na przedostatnie miejsce

Spotkanie z liderem II ligi Kotwicą Kołobrzeg padło łupem Sandecji, która mimo wygranej spadła do III ligi. Oczywiście zwycięstwo cieszy oraz pierwszy gol młodego Igora Maślanki, absolwenta Katolickiej Szkoły Podstawowej w Nowym Sączu. Jednak było to typowe pyrrusowe zwycięstwo.

Sandecja Nowy Sącz – Kotwica Kołobrzeg 3:1 (1:0)

1:0 Igor Maślanka 40, 1:1 Jonathan Júnior 62, 2:1 Jakub Wilczyński 78, 3:1 Rafał Wolsztyński 90+5

Sędziował: Mateusz Jenda (Warszawa).

Żółte kartki: Dawid Szufryn, Piotr Kowalik, Tomasz Kołbon – Maciej Dampc, Zvonimir Petrović, Cezary Polak.

Sandecja: Martin Polaček – Igor Maślanka (67 Kacper Talar), Piotr Kowalik, Dawid Szufryn, Petr Buchta, Patryk Bryła – Radosław Gołębiowski (72 Marcinho), Tomasz Kołbon, Denis Potoma (67 Rastislav Vaclavik), Wiktor Kamiński (67 Rafał Wolsztyński) – Jakub Wilczyński (90 Kacper Wokacz).

Kotwica: Marek Kozioł – Łukasz Kosakiewicz, Michał Kozajda, Piotr Witasik, Maciej Dampc (46 Tomasz Wełna), Tafara Madembo (46 Cezary Polak) – Marcel Bykowski (87 Patryk Pytlewski), Zvonimir Petrović (67 Filipe Oliveira), Kamil Kort (75 Filip Kozłowski), Olaf Nowak – Jonathan Junior.

Od pierwszych minut meczu Sandecja atakowała rywala. Szanse na zdobycie gola mieli Wilczyński i Gołębiowski, ale starszych kolegów wyręczył najmłodszy na boisku Igor Maślanka, który w 40 minucie pokonał Marka Kozioła. Po zmianie stron Kotwica doprowadziła do remisu, ale kolejne gole były dziełem piłkarzy z Nowego Sącza. Sandecja wygrała, ale trzy punkty dał awans z ostatniego miejsca, na przedostatnie – również zapewniające spadek.

Fot: Adrian Maraś