Na Mazurach mówili o Sądeczyźnie

W dalekich Mikołajkach podczas IX Europejskiego Kongresu Samorządów w Mikołajkach rozmwiano m.in o wpływie samorządu na lokalną infrastrukturę sportową. Uczestnicy panelu zwrócili uwagę, że większość Polaków jako główny problem społeczny wskazuje niski poziom opieki zdrowotnej. Tymczasem wielu chorobom można zapobiec prowadząc zdrowy styl życia. Służą temu działania związane z rozbudową infrastryktury sportowej. O O swoich dokonaniach na Sądecczyźnie mówił starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski

– Mamy w tym zakresie duże osiągnięcia – podkreślił starosta Marek Kwiatkowski. – W tej kadencji zrealizowaliśmy największą w historii Powiatu Nowosądeckiego inwestycję sportową, czyli Powiatowe Centrum Sportu w Marcinkowicach. W 2022 r. oddaliśmy do użytku nowoczesną halę sportową ze strzelnicą, a wkrótce uruchomimy zewnętrzną część Centrum Sportu. Powstały tam m.in. otwarty basen pływacki z wodą podgrzewaną za pomocą pomp ciepła i fotowoltaiki, boiska wielofunkcyjne, kort tenisowy, bieżnia, skocznia do skoku w dal i wzwyż, miejsce do rzutu młotem i pchnięcia kulą, najnowocześniejsze w Polsce szklane boisko do squasha i siłownia.

Starosta przypomniał, że Powiat dba o to, by młodzież ucząca się w powiatowych szkołach miała nie tylko możliwość pozyskiwania wiedzy w świetnie wyposażonych placówkach, ale także rozwoju fizycznego i realizowania swoich pasji. Dlatego modernizacji obiektów oświatowych towarzyszy rozbudowa nowoczesnej infrastruktury sportowej.

– Jestem zwolennikiem nauki, ale także rozwoju poprzez uprawianie sportu i prowadzenie aktywnego stylu życia – dodał starosta Marek Kwiatkowski.

W trwającym trzy dni Kongresie wzięło udział blisko 2500 gości – liderów samorządów, członków administracji państwowej, organizacji pozarządowych i biznesu.

Fot. Archiwum organizatorów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony