Na początek porażka

W drugiej lidze koszykówki kobiet rozpoczęły się rozgrywki. W pierwszym meczu zespół UKS Żak Nowy Sącz podejmował rywalki z Niepołomic i przegrał.

UKS Żak Nowy Sącz – MTS Ikar Niepołomice 50:71 (11:14, 17:18, 8:15, 14:24)

Sędziowali: Tadeusz Zimowski i Mariusz Nowacki

UKS Żak: Diana Kosakowska 14 (2×3), Anna Orzeł 9, Kamila Sowa 7 (1×3), Paulina Pietrzak 4, Aleksandra Michalczyk 3, Nadia Klimek 2, Natalia Mróz 2, Wiktoria Zegzda, Sonia Skoczeń , Martyna Oracz.

Ikar: Alicja Matczyńska 29 (1×3), Natalia Malaga 8 (1×3), Iwona Janas 7 (1×3), Patrycja Łukasik 6, Beata Ossysek 6, Aleksandra Kosińska 5, Adrianna Policha 5, Klaudia Filipowska 2, Justyna Wachowiak 2, Olga Majewska 1, Justyna Tomczyk.

Pierwsze dwie kwarty były wyrównane. Sądeczanki starały się wypracować przewagę szybkimi atakami, ale brakowało celnych rzutów. Zespół UKS Żak próbował różnych rozwiązań, ale z powodu nieobecności (kontuzje) kilku doświadczonych zawodniczek na boisku wystąpiły ich młodsze koleżanki. Robiły co mogły, ale gra przeciwko doświadczonym rywalkom nie była dla nich łatwa. Po przerwie drużyna z Niepołomic zagrała szybciej i bardzo skutecznie. Gospodynie opadły nieco z sił co spowodowało ostatecznie przegraną.