Nad Jeziorem Rożnowskim powstają kolejne atrakcje nie tylko dla turystów [WIZUALIZACJE]

Plac zabaw, tężnia z zadaszeniem, boisko do gry w bule, plac wodny, siłownia zewnętrzna – to tylko niektóre atrakcje, które już za niedługo zostaną udostępnione zarówno turystom odwiedzającym gminę Gródek nad Dunajcem, jak i mieszkańcom tego terenu. Inwestycja wykonywana nad Jeziorem Rożnowskim zostanie oddana do użytku pod koniec 2023 roku, a jej koszt to ponad 8 milionów złotych.


W związku z tym, że podpisana została umowa na wykonanie prac budowlanych dla zadania pn.: „Turystyczno-rekreacyjne zagospodarowanie terenu nad Jeziorem Rożnowskim w gminie Gródek nad Dunajcem”, cały czas trwają prace na tym obszarze. Miejsce do wypoczynku oraz aktywnego spędzenia wolnego czasu powstaje na tzw. ziemiach odzyskanych (tj. na utworzonym nasypie ziemnym w rejonie Jeziora Rożnowskiego).W ramach wykonywanych prac budowlanych w gminie Gródek nad Dunajcem powstają:

– plac zabaw (wyposażenie wraz z ogrodzeniem, pomost wraz ze schodami, tyrolka, nasypy),,

– tężnia z zadaszeniem,

– boisko do gry w bule,

– miejsce pod food truck,

– podest widokowy,

– budynek – zaplecze sanitarne,

– przebieralnie,

– zagospodarowanie terenu (chodniki i alejki, deck drewniany i plaża),

– mała architektura (ławki, lampy, kosze),

– zieleń – nasadzenia (drzewa, krzewy, rośliny okrywcze i pnącza, byliny).Zadanie jest współfinansowane ze środków Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz z budżetu Województwa Małopolskiego w ramach zadania „Małopolskie tężnie solankowe”. Koszt realizowanej inwestycji to 8 197 950,00 złotych. Wykonawcą przedsięwzięcia jest firma „REM­BUD” – Kipiel Tomasz Usługi Budowlane. Termin zakończenia – jakże ważnej zarówno dla mieszkańców gminy Gródek nad Dunajcem, jak i turystów – inwestycji zaplanowano na grudzień 2023 roku. To miejsce może stać się już wkrótce wspaniałą wizytówką tego regionu.
Opr.: Agnieszka Michalik
Źródło i wizualizacje: UG Gródek nad Dunajcem | RI i ZP

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony