Nagrody z okazji Dnia bibliotekarza

Z okazji Dnia bibliotekarza, starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski podziękował wszystkim pracownikom Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu za promowanie czytelnictwa. Przyznano również nagrody finansowe dla wyróżniających się pracowników.


– Wszystkim pracownikom bibliotek dziękuję za propagowanie czytelnictwa. Składam życzenia zdrowia i czerpania satysfakcji z codziennej pracy. Dziękuję za entuzjazm i kreatywne działania z najmłodszymi czytelnikami – mówił starosta Marek Kwiatkowski. – Dzięki wam, mieszkańcy Sądecczyzny mogą od najmłodszych lat korzystać z bogatego księgozbioru, rozwijać swoje pasje i brać udział w wielu projektach realizowanych przez Powiatową i Miejsko-Gminną Bibliotekę Publiczną im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. Dziękuję za dbałość o czytelników i tworzenie wspaniałej atmosfery w bibliotekach i czytelniach!
Starosta, jak co roku, przyznał nagrody finansowe dla bibliotekarzy pracjących w filiach Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu. W tym roku wyróżnił nagrodami finansowymi cztery panie. Są to: Jadwiga Kocemba (Gminna Biblioteka Publiczna w Kamionce Wielkiej), Maria Świerad (Gminna Biblioteka Publiczna w Korzennej, filia Wojnarowa), Magdalena Szczecina (Gminna Biblioteka Publiczna w  Nawojowej), Katarzyna Kosakowska (Gminna Biblioteka Publiczna w Chełmcu).


We wczorajszym spotkaniu, które odbyło się w filii biblioteki w Przysietnicy, wzięli udział m.in.: starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski, burmistrz Starego Sącza Jacek Lelek i wiceburmistrz Kazimierz Gizicki, przewodniczący Rady Miasta i Gminy Stary Sącz Andrzej Stawiarski, radna powiatowa i jednocześnie wiceprzewodnicząca Komisji Kultury i Ochrony Dóbr Kultury w Radzie Powiatu Nowosądeckiego Anna Radzik, dr Wojciech Mamot z Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, dyrektor Powiatowej i Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej im. Wiktora Bazielicha w Starym Sączu Monika Jackowicz-Nowak, dyrektor Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Nowym Sączu Bożena Mynarek oraz przedstawiciele pracowników bibliotek działających na terenie Powiatu Nowosądeckiego.
Wykład dla bibliotekarzy wygłosiła dr Wanda Matras-Mastalerz – nauczyciel akademicki i adiunkt w Katedrze Kultury Informacyjnej UP w Krakowie. Spotkanie uświetnił występ trzech pianistek z Powiatowego Młodzieżowego Domu Kultury w Starym Sączu: Malwiny Chochorowskiej, Mai Szczęsnej i Magdaleny Biel (opiekun Sławomir Biel).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony