Nagrody za turystykę przyznane

Organizatorami I edycji Conference & Expo było Stowarzyszenie Dla Miasta oraz Wydawca Magazynu Odkryj Beskid Sądecki. Zwieńczeniem całego dnia debat, dyskusji, paneli, prezentacji była wieczorna Gala Sadeckiej Turystyki, w której licznie uczestniczyły władze wojewódzkie, powiatowe oraz goście z całej Polski.

Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski odznaczył Srebrnymi Jabłkami za szczególne zasługi w zakresie promocji powiatu nowosądeckiego:

Łukasza SmolarskiegoAmbasador Sądecczyzny, który przy każdej okazji podkreśla jej walory i uroki. Twórca jednego z najpopularniejszych kanałów o tematyce biznesowej w Polsce – Biznes Misja, który śledzi ponad 100 tysięcy osób. 9 lat temu założył kanał na YouTube i w tym czasie przeprowadził 300 wywiadów z czołowymi polskimi przedsiębiorcami, ludźmi sukcesu, aktorami, sportowcami i artystami.

Wojciecha Knapikato Dyrektor Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu oraz prezes Starosądeckiej Fundacji Kultury; związany z Sądecczyzną od 30 lat. Wojciech Knapik jest pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym licznych festiwali m. in. Festiwalu kultury bałkańskiej i pannońskiej PANNONICA, organizowanego od 2013 r w Barcicach koło Starego Sącza. Festiwal w 2018 r. otrzymał od European Festivals Association w Brukseli prawo do używania specjalnego znaku „Remarkable Festival” („Niezwykły Festiwal”), przyznawanego za wysoki poziom artystyczny i znaczący wkład w międzynarodowy obieg kultury. Od 2013 r organizuje (jako kontynuator) Starosądecki Festiwal Muzyki Dawnej, umacniając pozycję Starego Sącza jako istotnego ośrodka kulturalnego. Ponadto był pomysłodawcą Festiwalu Podróży i Przygody Bonawentura oraz Sącz Jazz Festiwal.

Konrada Rogozińskiego – Pomysłodawca i wydawca gazety Odkryj Beskid Sądecki, który co poł roku jest w empikach w całym kraju, prezes firmy Digital Places, która na co dzień zajmuje się tematami z zakresu turystyki. Współorganizator dzisiejszego wydarzenia.

Powiat Nowosądecki przyznał też trzy nagrody finansowe o wartości 2000 złotych dla osób, które w 2022 roku promowały nasz region:

1. Wiktor Potok – organizator Beskidzkiego Festiwalu Podróżników, założyciel i prezes Fundacji „Miłość do Gór”

2. Magdalena Kucaba członek Oddziału PTTK „Beskid” w Nowym Sącz, nauczycielka w Szkole Podstawowej w Łomnicy Zdroju. Opiekuje się społecznie wraz z młodzieżą Szkolną Izbą Pamięci Narodowej, Pomnikami Pamięci z okresu II wojny światowej. Uczestniczy w wycieczkach, rajdach, festiwalach. Wielokrotnie nagradzana za swoją działalność.

3. Paweł Mucha realizator filmu o Sądecczyźnie pt. ”Odkrywaj Sądeckie”

Za szczególne zasługi w zakresie promocji i turystyki na rzecz Województwa Małopolskiego zostały przyznane Złote Krzyże Małopolskie, które wręczyła w imieniu marszałka Marta Mordarska, radna województwa małopolskiego. Nagrody otrzymali:

Bogdan Popiela – właściciel czterogwiazdkowego hotelu Beskid w Nowym Sączu, właściciel firmy Centrum organizującej spływ łodziami rzeką Poprad, która jest jedną z największych atrakcji turystycznych regionu.

Organizatorzy wydarzenia Tomasza Michałowski oraz Konrad Rogoziński przyznali również swoje nagrody i wyróżnienia:

1. Wizjoner TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – wyróżnienie indywidualne za wkład w rozwój nowych produktów turystycznych oraz nowatorskie podejście do strategii rozwoju turystyki na Sądecczyźnie.

WIZJONER – Turystyki Przyszłości. Ta nagroda chyba nikogo nie zaskoczy. Wizjoner, który najpierw na szerokie wody wyprowadził Krynicę Zdrój, później rozkręcił Szczawnicę, a od kilku lat tworzy potęgę Muszyny – doktor Jan Golba!

2. Obiekt noclegowy TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI – wyróżnienie indywidualne dla wybranego obiektu noclegowego z Sądecczyzny spełniającego najwyższe standardy jakości obsługi ruchu turystycznego i inwestującego w swój rozwój dla poprawy jakości pobytu dla swoich gości.

TYLICKIE WZÓGRZE Pensjonat dla rodzin z dziećmi

3.Promocyjna Inicjatywa Roku, przypada dla Powiatu Nowosądeckiego za kampanie „Sądeckie Góry dla KAŻDEGO”, bilbordy reklamujące sądeckie góry pojawiły się w największych miastach Polski m.in. w Krakowie, Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Gdańsku, Szczecinie. To trzecia kampania z rzędu, pierwsza odbyła się w 2020 roku pod hasłem Odkrywaj Sądeckie, druga w 2021 pod hasłem Komu w drogę temu…Sądeckie

Potencjał Turystyczny TURYSTYKI PRZYSZŁOŚCI, w ramach którego wyróżniono:

1. Gmina – nagroda w formie pakietu digitalizacyjnego dla promocji wybranej gminy o wartości 15.000 zł

Gmina z potencjałem turystycznym. To najstarsze miasto na Sądecczyźnie czyli Stary Sącz!

2. Miejscowość – nagroda w formie pakietu digitalizacyjnego dla promocji wybranej miejscowości o wartości 15.000 zł

Miejscowość z potencjałem turystycznym. To….Tylicz! Zaledwie 5 km od Krynicy znajduje się gmina z prawie 650 letnią historią!

3. Atrakcja turystyczna – nagroda w formie pakietu digitalizacyjnego dla promocji wybranej atrakcji turystycznej o wartości 10.000 zł

Atrakcja Turystyczna- Turystyki Przyszłości! TO …ZAMEK STARA BAŚN w GRYBOWIE – Krzysztof Broński pomysłodawca i twórca Zamku Stara Baśń w Grybowie.

Fot: Arch. organizatora

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony