Nie chciał mierzyć odzieży, a kraść telefony

27-letni mieszkaniec województwa lubelskiego w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu próbował ukraść dwa nowoczesne telefony komórkowe. Okazało się, że mężczyzna był poszukiwany.

24 kwietnia br. sądecka Policja otrzymała zgłoszenie o próbie kradzieży smartfonów w jednym z hipermarketów w Nowym Sączu. – informuje Aneta Izworska – Około godziny 14:30 złodziej ze sklepowej półki zabrał dwa telefony komórkowe w opakowaniach zabezpieczających, po czym, trzymając w ręce również ubrania, udał się do przymierzalni. Tam zamiast przymierzać odzież, mężczyzna uszkodził opakowania i wyjął z nich smartfony. Następnie wyszedł z przymierzalni z jednym z telefonów owiniętym ubraniami, a drugi aparat ukrył pomiędzy odzieżą na sklepowej półce. Tę sytuację zauważył pracownik ochrony. Okazało się, że uszkodzone opakowania zabezpieczające zostały w przymierzalni. Informacja o próbie kradzieży z włamaniem oraz ujęciu sprawcy na gorącym uczynku natychmiast została przekazana sądeckiej Policji.

Kiedy patrol przybył na miejsce, złodziej został zatrzymany, a następnie przewieziony do sądeckiej komendy. Mundurowi ustalili, że 27-latek z Lubelszczyzny był znany Policji i był poszukiwany w celu doprowadzenia do zakładu karnego, gdzie miał odbyć karę pozbawienia wolności. Mężczyzna usłyszał od policjantów zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem, za co grozi mu od roku do 10 lat więzienia, a następnie został przetransportowany do zakładu karnego w Nowym Sączu. – dodaje Aneta Izworska

źródło/fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony