Nie dali rady Wiśle

To był ciekawy mecz, ale niestety przegrany przez sądeczan. Kolejny raz krakowska Wisła okazała się za mocna.

Liga juniorów

XIII kolejka

STK Wikar Nowy Sącz – TS Wisła Kraków 59:77 (23:27, 11:12, 10:21, 15:17)

Sędziowały; Sabina Kosakowska oraz Anna Orzeł.

STK Wikar: Konrad Bryja 22 (1×3), Mateusz Dziedzic 14, Maciej Lelito 8 2×3), Jonasz Łukaszczyk 7 (1×3), Bartosz Sommer 6, Wojciech Ogorzały 2, Szymon Połomski, Luca Pierzga, Karol Madziar.

Wisła: Paweł Meus 16 (1×3), Franciszek Usydus 15 (1×3), Cezary Wilk 14, Grzegorz Idziak 13 (2×3), Eryk Noszczyński 13, Oleksander Davydenko 3 (1×3), Filip Pitra 3 (1×3).

Pierwsza kwarta byłą niezwykle dynamiczna w wykonaniu koszykarzy obu zespołów. Akcje były przeprowadzane niezwykle szybko, bez chwili wytchnienia. Sądeczanie nie ustępowali rywalom ani na krok. Na ich akcje odpowiadali swoimi. Jedynie czym się różnili to mniejszą skutecznością. Zawodnicy STK prezentowali wiele ciekawych rozwiązań pod koszem Wisły, ale zbyt szybko wykonywane rzuty powodowały, że piłka nie trafiała co celu. To był powód, że rywale prowadzili. Druga kwarta była równie ciekawa, ale poprawna gra w obronie powodowała, że nie było już tylu skutecznych akcji. Po przerwie wydawało się, że gospodarze są w stanie nawiązać równorzędną walkę by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Niestety to rywale okazali się znacznie skuteczniejsi i przed ostatnią kwartą prowadzili 60:44. Ostatnia część meczu również należała do rywali, którzy wygrali cały mecz.