Nie ma Sandecji na liście klubów akredytowanych przez PZPN.

Sądecki klub oczekuje na decyzję

fot. KŚ

W rundzie jesiennej Sandecja grała słabo i zajmowała końcowe miejsca w tabeli I ligi. Sądeczanie zaliczyli wówczas serię 8 kolejnych porażek z rzędu i 13 meczów bez zwycięstwa. Wtedy władze klubu postanowiły, że trenera drużyny Piotra Mandrysza zastąpi Dariusz Dudek (brat Jerzego Dudka, byłego golkipera reprezentacji Polski – przyp. red.) Przypomnijmy, że D. Dudek był szkoleniowcem m.in. Zagłębia Sosnowiec, a w piłkę grał np. w Legii Warszawa. To właśnie trener ze Śląska (Dudek ur. się w Knurowie) wlał nadzieję, że “biało-czarni, nie tylko nie spadną z ligi, ale znajdą się w strefie barażowej o ekstraklasę. Do tego, aby Sandecja mogła rozgrywać mecze na własnym obiekcie potrzebna jest licencja.

Ostatnio Polski Związek Piłki Nożnej opublikował listę klubów, które otrzymały licencje i tych, której jej nie dostały. Na tej liście nie ma Sandecji. Niektórzy kibice, zastanawiali się dlaczego na liście nie ma ich klubu. O wyjaśnienie poprosiliśmy prezesa “biało-czarnych”, Arkadiusza Aleksandra

Złożyliśmy odpowiednie dokumenty do PZPN-u o licencję na ekstraklasę, oczywiście liczymy na awans. Teraz oczekujemy na decyzje Polskiego Związku Piłki Nożnej, wpłaciliśmy także odpowiednią kwotę – powiedział prezes.

Inną kwestią są problemy związane z budową nowego stadionu przy ul. Kilińskiego. Na dzień dzisiejszy wiemy, że Sandecja swoje mecze w roli gospodarza będzie rozgrywała w Tychach. Jeżeli procedury związane z przetargiem będą przeciągały się, “Sącz” przeniesie się do Tychów.

Dodajmy, że podobny scenariusz miał miejsce w sezonie 2017/18, kiedy to “kolejarze” awansowali do ekstraklasy i mecze jako gospodarz rozgrywali w oddalonej o ok. 80 km. Niecieczy na stadionie Bruk-Betu. To wymuszone rozwiązanie przyczyniło się do wielu gorzkich komentarzy nie tylko Sądeczan ale i wielu polskich kibiców piłki nożnej.

One thought on “Nie ma Sandecji na liście klubów akredytowanych przez PZPN.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Instagram