Nieletni z recydywistą ukradli kobiecie złoty łańcuszek

Sądeccy policjanci szybko ustalili i zatrzymali podejrzewanych o zuchwałą kradzież złotego łańcuszka. W toku prowadzonych czynności starszy z mężczyzn, który jak się okazało – działał w warunkach recydywy, usłyszał zarzut, natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd.

– Kilka dni temu przed godziną 17 mieszkanka Nowego Sącza spacerowała nad potokiem Łubinka – opowiada Aneta Izworska Zespół ds. Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu. – Kiedy przechodzili obok niej dwaj młodzi mężczyźni, jeden z nich energicznym ruchem zerwał z jej szyi złoty łańcuszek z wisiorkiem o wartości 2 tysięcy złotych, po czym obaj rzucili się do ucieczki. Po otrzymaniu zgłoszenia o tej zuchwałej kradzieży, sądeccy policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców.

Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren, a także przejrzeli zapis z kamer monitoringu, które zarejestrowały dwóch mężczyzn opisanych przez pokrzywdzoną.

– Przed godziną 20 na terenie osiedla policjanci zauważyli jednego z podejrzewanych, który zaczął uciekać na rowerze. Po krótkim pościgu został zatrzymany. – dodaje Aneta Izworska. – Funkcjonariusze dostrzegli również drugiego z mężczyzn. On także uciekał, później próbował ukryć się w zaroślach między blokami, ale został szybko zatrzymany.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy 29-latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi do 8 lat więzienia. W tym przypadku wymiar kary może być wyższy, z uwagi na to, że mieszkaniec Nowego Sącza popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Z kolei sprawą 16-latka zajmie się teraz III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, gdzie zostaną przekazane zgromadzone przez policjantów materiały dotyczące demoralizacji nieletniego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony