„Niemożliwe staje się możliwe” – czyli stabilizacja osuwiska przy ulicy Zalesie!

Po 12 latach starań Zarządu Osiedla Dąbrówka we współpracy z mieszkańcami niemożliwe staje się możliwe ponieważ stabilizacji doczeka się niebawem osuwisko przy ulicy Zalesie. Postępy w pracach można śledzić na profilu facebook osiedla Dąbrówka. Kwestie dotyczące stabilizacji osuwisk to bardzo długotrwały proces, który wymagał naszej systematycznej aktywności przez kilka lat. Ale właśnie ta stabilizacja wieńczy dzieło prawie 12 letniej współpracy, konsekwencji w działaniu i wzajemnego zaufania mieszkańców i Zarządu Osiedla Dąbrówka – mówi Michał Kądziołka Przewodniczący osiedla.

Przy niewielkich opadach deszczu aktywne osuwisko powodowało pęknięcia w asfalcie co mogło przyczynić się do odcięcia jedynego dojazdu do wielu domów.  Dlatego od lat prowadzono w tym miejscu badania i przygotowywano potrzebną bardzo pracochłonną dokumentację do wykonania stabilizacji osuwiska. Dzięki aktywnym działaniom Zarządu Osiedla Dąbrówka i wsparciu parlamentarzystów oraz Pana Wojewody Łukasza Kmity udało się pozyskać na ten cel 3 317 000 złotych. 

Jesteśmy szczęśliwi i bardzo wdzięczni, że po tylu latach wspólnej pracy doczekaliśmy się stabilizacji o której marzyliśmy. Bardzo kibicowaliśmy naszemu Zarządowi Osiedla, Radnemu Kądziołce oraz parlamentarzystom w pozyskaniu potrzebnego dofinansowania. Teraz będziemy mogli czuć się bezpiecznie – mówi Pani Maria mieszkanka osiedla Dąbrówka.

Mieszkańcy oraz członkowie Zarządu Osiedla cały czas pilnie śledzą postępy w pracach o czym informują na osiedlowej stronie – W zarządzie osiedla Dąbrówka bardzo aktywnie działa przedstawiciel ulicy Zalesie Pan Wojciech Bargiel, któremu bardzo zależało na poprawie komfortu życia mieszkańców.  Jesteśmy w stałym kontakcie i w razie potrzeby natychmiast reagujemy – mówi Michał Kądziołka podkreślając, że to nie pierwsza inwestycja z tych „Niemożliwych” – Gdy w 2012 roku zostałem przewodniczącym osiedla Dąbrówka wspólnie z moim zespołem zobowiązaliśmy się, że zrealizujemy trzy niemożliwe do wykonania inwestycje czyli regulacje potoku Dąbrówka, stabilizacje osuwiska przy ul. Zalesie i remont ulicy Zyndrama wraz z budową chodnika. Teraz czas na ulice Zyndrama ale i tam nasze działania są już mocno zaawansowane.

Krzysztof Borowski

One thought on “„Niemożliwe staje się możliwe” – czyli stabilizacja osuwiska przy ulicy Zalesie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony