Noc muzeów – Stary Sącz i Nowy Sącz.

To już kolejna edycja nocy muzeów. Idea tego wydarzenia powstała w 1997 roku, kiedy to w Berlinie po raz pierwszy zostały zorganizowane nocne atrakcje w muzeach. W Polsce pierwsze tego typu działania zostały podjęte w dużych miastach w 2003 i 2004 roku. Od tego czasu systematycznie rośnie liczba punktów, które przyłączają się do organizacji nocy muzeów,

Galeria Marii Ritter i Stare Wnętrza Mieszczańskie w Nowym Sączu (wstęp: 2 zł) Między 18. 00 – 20.30 przewidziane zostało zwiedzanie Starych Wnętrz Mieszczańskich, poznanie pudełek sensorycznych, szaf mieszczańskich czy gier i zabaw. Również najmłodsi mogą wziąć udział w warsztatach artystycznych, po 21.00 odbędzie się koncert NIKI4 YOU. KONCERT MALOWANY DŹWIĘKIEM zespołu RB TRIO – w składzie: Rafał Boniśniak (perkusja, kompozycje), Sebastian Galus (piano) i Dawid Stawecki (bas) – zabierze Cię w fascynującą podróż przez 12 utworów inspirowanych pracami słynnego artysty.
Noc muzeów w Starym Sączu to okazja do zobaczenia nowej wystawy, która nie dawno została otwarta dotycząca, archeologicznych znalezisk dokonanych przez członków Stowarzyszenia Historyczno-Eksploracyjnego Sądecczyzny. Będzie możliwość porozmawiania z Bartłomiejem Urbańskim archeologiem zajmującym się poszukiwaniem skarbów. Dodatkowym aspektem będzie również wspomnienia dotyczące Ady Sari oraz ks. prof. Józefa Tischnera.

Zapraszamy do wzięcia udziału w Nocy Muzeum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony