Nocne działania sądeckiej drogówki

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu w sobotę 13 marca br. prowadzili na terenie miasta działania kontrolne pojazdów, których kierowcy poprzez brawurową jazdę łamią przepisy ruchu drogowego.

W czasie tych działań, prowadzonych głównie w godzinach wieczornych, funkcjonariusze drogówki skontrolowali 41 pojazdów. Policjanci wzięli pod lupę m.in. kierowców poruszających się po al. Piłsudskiego, ul. Prażmowskiego i Królowej Jadwigi, a także kontrolowali kierowców na wielkopowierzchniowych parkingach przy pobliskiej galerii handlowej i przy rondzie Solidarności (tzw. Jojko).

W efekcie kontroli policjanci nałożyli 44 mandaty za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym (głównie za przekroczenie dopuszczalnej prędkości, zły stan techniczny pojazdu i inne, np. brak zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmowa przez telefon w trakcie prowadzenia pojazdu). Funkcjonariusze zatrzymali również jednemu kierowcy prawo jazdy z uwagi na przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h, a kolejnym dwóm zatrzymali dowody rejestracyjne pojazdów.

Działania kontrolne sądeckiej drogówki miały na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach Nowego Sącza poprzez ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. Przeprowadzona akcja była wyjściem naprzeciw oczekiwaniom społecznym i odpowiedzią na sygnały docierające do sądeckich policjantów ze strony mieszkańców oraz na informacje nanoszone na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Takie działania będą powtarzane przez sądeckich policjantów cyklicznie.

źródło/fot. KMP w Nowym Sączu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony