Nowosądeckie dni recyklingu i czystego powietrza

Już jutro, środa 27 września, w parku przy Zamku, rozpoczynają się Nowosądeckie Dni Recyklingu i Czystego Powietrza! Tegoroczna edycja skierowana jest do uczniów nowosądeckich Szkół Podstawowych.

W programie przewidzano wiele atrakcji. Będzie edukacyjna sztuka teatralna dla dzieci, animacje, konkursy, warsztaty upcyclingowe i naukowe!

Dzieci w dwóch grupach wiekowych będą mogły obejrzeć wyjątkowy spektakl edukacyjny Teatru Katarynka „Frania Recykling, Cztery Żywioły i Ekodancing”. To muzyczna opowieść o świecie, w którym wprowadzone, na życzenie mieszkańców, zasady Prezydenta doprowadziły do zanieczyszczenia środowiska. Spektakl uczy, że ekologia to nie tylko segregacja śmieci, ale to bardzo rozległa dziedzina nauki. Śpiew, taniec i nietuzinkowe przeboje sprawiają, że dzieci z zaangażowaniem uczą się dbałości o środowisko. Podczas spektaklu w fabułę wplecione są cztery lekcje związane z poszczególnymi żywiołami: ziemią, powietrzem, wodą i ogniem.

Odbędą się też warsztaty naukowe i konkursy. Tematyka zajęć związana z głównym hasłem akcji czyli recyklingiem (odpadów opakowaniowych, elektrośmieci) oraz działaniami wpływającymi korzystnie na jakość powietrza.

Organizatorami akcji są firmy Biosystem Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego SA, Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań S.A. oraz MPEC Nowy Sącz. Partnerem wydarzenia jest Urząd Miasta Nowy Sącz a Honorowy Patronat nad Akcją objęła Anna Paluch, poseł na Sejm RP z Podhala i Ziemi Nowosądeckiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony