Nowosądeckie koszykarki wygrywają

W II lidze koszykówki kobiet zespół UKS Żak wygrał kolejny mecz co daje drugie miejsce w tabeli na koniec 2021 roku.

II Liga kobiet – grupa II

UKS Żak – MLKS MOS Rzeszów 74:62 (14:21, 23:18, 28:11, 9:12)

Sędziowali: M. Stec i A. Schabowski.

UKS Żak: D. Kosakowska 24 (3×3), Nowak 15 (2×3), S. Kosakowska 15, Lipińska 12m Sommer 3, Sowa 3 (1×3), Jakubczyk, Skoczeń.

MLKS MOS: Massisi 22 (2×3), Dubis 13 (3×3), Lipińska 8, Gósz 6, Miler-Kuciapa 6 (1×3), Szpecht 4m Wesołowska 3.

Na pewno zwycięstwo cieszy, ale do gry można mieć wiele zastrzeżeń. Już pierwsza kwarta pokazała, że nie będzie łatwo. Rywalki grały dobrze w obronie, a przez to sądeczanki nie miały wiele okazji do zdobywania punktów. W drugiej części spotkania było już lepiej. Dobra skuteczna gra Diany Kosakowskiej, wspomaganej przez koleżanki pozwoliły na zmniejszenie strat. Do przerwy rzeszowianki prowadziły, ale tylko 39:37. Po zmianie stron, w trzeciej kwarcie sądeczanki zagrały bardzo skutecznie. Cztery rzuty za trzy punkty, wykorzystanie rzutów osobistych spowodowało, że zespół UKS Żak prowadził przed ostatnią częścią meczu 65:50. Wydawało się, że jest już dobrze, ale w czwartej kwarcie koszykarki z Nowego Sącza przez cztery minuty nie potrafiły zdobyć punktu. Na szczęście rywalki też nie zdobywały seriami punktów. Sądeczanki próbowały rozerwać obronę MLKS, ale przez to mnożyły się faule i niecelne rzuty. Ostatecznie gospodynie wygrały, co daje im drugie miejsce w tabeli.