Nowy Sącz – Festyn Rowerowy + fotogaleria

Aż trudno w to uwierzyć, ale był to już XXIX Festyn Rowerowy, którego organizatorem oraz inicjatorem co roku jest Antoni Rączkowski, radny RM Nowy Sącz.

Jak zawsze miłośnicy spędzania wolnego czasu jeżdżąc na rowerze zebrali się przed sądeckim Ratuszem. Barwna kawalkada ruszyła ulicami Nowego Sącza do Miasteczka Galicyjskiego, rowerzystów ochraniali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP.

– Pamiętam pierwsze nasze festyny – mówi Antoni Rączkowski. – Pierwszy to kilkanaście osób, później z każdym rokiem nas przybywało, a teraz to naprawdę tłum. Rower stał się nie tylko modny, ale również sposobem na spędzanie wolnego czasu. To widać na ścieżkach rowerowych. Coraz więcej osób dojeżdża do pracy na dwóch kółkach, to cieszy.

W Miasteczku Galicyjskim organizatorzy przygotowali spotkanie obdarowując uczestników lodami, były też konkursy zręcznościowe dla dzieci, konkursy, które prowadził Zbigniew Kukla. Pytania dotyczyły oczywiście przepisów ruchu drogowego. Np. od ilu lar dzieci mogą jeździć same, którą stroną jeździmy ścieżką rowerową, czy kask jest obowiązkowy, itd…NAjlepszych nagrodzono upominkami, ale wyróżniono również najstarszych uczestników Festynu.

Organizatorzy: Stowarzyszenie Turkus – Antoni Rączkowski.

Partnerzy: Przewodniczący Zarządu Osiedla Gołąbkowice, Muzeum Okręgowe Nowy Sącz, Komenda Miejska Policji Nowy Sącz.

Sponsorzy: ZBD, Koral, Bike Atelier.

Patronat Honorowy: Marszałek Województwa Małopolskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony