“O OBROTACH CIAŁ” – WERNISAŻ WYSTAWY ANDRZEJA BIERNACKIEGO – ONLINE

Serdecznie zapraszamy do udziału w wernisażu wystawy Andrzeja Biernackiego, która odbędzie się w formule online 14 maja o godz. 18.00 na stronie internetowej www.bwasokol.pl oraz na fanpage’u Galerii BWA SOKÓŁ.

“… malarstwo Andrzeja Biernackiego jest malarstwem gestu, w którym człowiek uwikłany we własnej cielesności stanowi intrygującą jedność z malarsko wykreowaną rzeczywistością. Przestrzeń obrazu, poza jego materią znacząco, potęgują wrażliwe niedopowiedzenia i anatomiczne skróty, którymi Artysta posługuje się po mistrzowsku i z dużą swobodą. Jego malarstwo nie atakuje miejsca ekspozycji, nie zagęszcza niepokojąco wnętrza, ale przeciwnie, otwierając malarskie okna, zaprasza na powietrze poza instytucjonalne mury. Obrazów nie lubi nazywać, unika więc tytułów wyjaśniających i sugerujących, by nie krępowały indywidualnego odbioru. W zamian taki „brak” rekompensuje inteligentnie prowokacyjnymi, formułowanymi z autorskim poczuciem humoru tytułami wystaw i artystycznych wydarzeń.”
Jerzy Fober

ANDRZEJ BIERNACKI
Urodzony 27 czerwca 1958 roku w Łowiczu — malarz, pedagog, krytyk sztuki, publicysta i wydawca. W 1985 roku uzyskał dyplom z wyróżnieniem na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie u profesora Jacka Sienickiego. W latach 1985—1988 asystent prof. Sienickiego. W latach 1989-1991 prowadził Pracownię Rysunku na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

Razem z żoną Elżbietą Bogaczewicz-Biernacką jest właścicielem Galerii Browarna w Łowiczu. Galeria oprócz działalności wystawienniczej, stanowi centrum sztuki oraz miejsce umożliwiające organizowanie imprez takich jak: plenery artystyczne, warsztaty twórcze, wieczory autorskie, spotkania teatralne i koncerty.

Więcej przeczytacie TUTAJ

źródło/fot. MCK SOKÓŁ

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony