Odpowie za posiadanie nielegalnego tytoniu

Sądeccy policjanci zatrzymali kobietę, która w ostatnim czasie nabyła 18 kg nielegalnego tytoniu. Krajankę bez oznaczeń i znaków akcyzy skarbowej przechowywała w swoim mieszkaniu, a następnie sprzedawała ją indywidualnym odbiorcom. Sądeczanka już usłyszała zarzut – grozi jej wysoka grzywna.

Funkcjonariusze Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą sądeckiej komendy podejrzewali, że jedna z mieszkanek Nowego Sącza kupuje hurtowo nielegalną krajankę tytoniu, przechowuje ją w swoim mieszkaniu, a następnie rozprowadza na czarnym rynku. W celu zweryfikowania swoich ustaleń funkcjonariusze udali się do jej mieszkania. Po przeszukaniu pomieszczeń okazało się, że kobieta przechowuje w swoim domu worki foliowe z krajanką tytoniu o wadze 3 kilogramów bez oznaczeń i znaków akcyzy skarbowej. Ponadto w toku dalszych czynności wyszło na jaw, że kobieta w okresie od 1 do 10 stycznia br. nabyła oraz przechowywała łącznie 18 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniu.

Sądeczanka swoim przestępczym procederem naraziła Skarb Państwa na straty z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w kwocie blisko 16 tys. złotych. Kobieta usłyszała zarzut z art. 65 Kodeksu karnego skarbowego, za co grozi jej wysoka grzywna. Podejrzana przyznała się do winy i wyraziła chęć dobrowolnego poddania się karze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony