Orszak Jana Długosza, czyli I LO, przeszedł ulicami Nowego Sącza

I znów Nowym Sączem, jego centralną częścią, zawładnęła młodzież z I LO. Ulicami miasta przeszedł barwny Orszak Jana Długosza. Uczniowie przebrani w stroje od średniowiecza do XVI wieku przemaszerowali spod szkoły, na Planty, wokół Pomnika Adama Mickiewicza, ulicą Jagiellońską do Rynku wszędzie wzbudzając podziw.

Na Plantach przy Dębie Wolności Jan Długosz, w którego postać wcielił się nauczyciel I LO, dr Michał Zacłona przypomniał zgromadzonym co znaczy wolność i jakie to niesie konsekwencje ze sobą. A patrząc na Dąb Niepodległości mówił jak obie wartości są ważne w życiu człowieka.

Przed ratuszem Michał Zacłona przypomniał sylwetkę Jana Długosza oraz rolę jaką pełnił w Polsce i dlaczego jest tak ważny i dzisiaj. Nie zabrakło też odniesień do współczesności i tego co dzieje się za naszą wschodnią granicą. Z tej też okazji chór I LO zaśpiewał dwa hymny, Polski i Ukraiński.

Po części oficjalnej odbyły się igry. Były wyścig w workach, slalom z jakiem, toczenie główek kapusty i oczywiście przeciąganie liny. Spotkanie na płycie rynku zakończył pokaz mody średniowiecznej oraz taniec radości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony