OSP w Starym Sączu zaprasza do udziału w niezwykłym konkursie!

Z okazji jubileuszu 150- lecia istnienia jednostki OSP w Starym Sączu przygotowano nie lada wyzwanie dla uczniów klas V-VIII szkoły podstawowej oraz licealistów. Do wygrania czekają niesamowite nagrody, a wystarczy wykazać się wiedzą historyczną dotyczącą jednostki.

źródło: https://osp.starysacz.org.pl/

O szczegółach konkursu opowiada nam ks. Tomasz Starzec

„W ramach przygotowania naszej jednostki do 150-lecia istnienia (1874 – 2024) zorganizowaliśmy konkurs z wiedzy o historii naszej straży. Pomysł konkursu powstał po wydaniu monografii naszej straży napisanej przez Pana Jerzego Gutowskiego pt. Ochotnicza Straż Pożarna w Starym Sączu 1874 – 2019. To w niej znajduje się materiał, który trzeba opanować i zmierzyć się z innymi uczestnikami konkursu. Monografia dostępna jest w naszej jednostce lub na naszej stronie w formacie pdf. Konkurs został objęty patronatem Starosty Nowosądeckiego i Burmistrza Starego Sącza. Mogą w nim wziąć udział uczniowie od piątej klasy do ósmej lub uczniowie szkół średnich. Dla jednych i drugich utworzona została osobna kategoria, w której do wygrania jest za pierwsze miejsce 800 zł. Nagrody pieniężne i rzeczowe ufundowała nasza Straż oraz wielu życzliwych ludzi. Zapisy do konkursu trwają do 4 marca br. pod numerem telefonu 662-093-002 lub ospstarysacz@gmail.com Pierwszy etap konkursu będzie pisemny, z którego po max 10 osób przejdzie do drugiego etapu. W drugim etapie spośród uczestników zostanie za pomocą testu kahoot wyłonionych trzech szczęśliwców, którzy będą odpowiadać ustnie na zadane pytania.”

źródło: https://osp.starysacz.org.pl/

Zachęcamy wszystkich uczniów do wzięcia udziału, nie tylko ze względu na imponujące nagrody, ale i ciekawą tematykę z historią w tle.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony