„Pani Pylińska i sekret Chopina” – wzruszający spektakl

Z pewnością wielu widzów, którzy uczestniczą w Jesiennym Festiwalu Teatralnym w Starym Sączu było zaskoczonych. Sztuka pt „Pani Pylińska i sekret Chopina” to ważne i wzruszające przedstawienie. To spektakl o życiu, emocjach, miłości i przemijaniu.

W programie Fetsiwalu możemy przeczytać: „Pani Pylińska i sekret Chopina” to adaptacja książki Érica-Emmanuela Schmitta. Pisarstwo Schmitta porusza zawsze głębokie problemy zajmujące ludzi na całym świecie. Jak pisze reżyser spektaklu Robert Gliński: To historia o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła. O świecie pulsujących energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych.

Młody Eryk pokochał muzykę, gdy usłyszał Chopina. Chciał grać utwory swojego mistrza. Lecz jego interpretacjom ciągle czegoś brakowało. Wszystko zmieniło się, gdy rozpoczął lekcje u Profesor Pylińskiej. Madame wysłała go do parku, by słuchał odgłosów natury. By szukał prawdy w przyrodzie. Poleciła też Erykowi uprawiać miłość, zanim zasiądzie do fortepianu. Bo tylko prawdziwe uczucie może stworzyć z niego artystę. Lekcje u Pani Pylińskiej nauczyły bohatera autentycznych emocji, intymnego szeptu, szczerości uczuć i wrażliwości. Pasowały go na artystę…”

Agencja Artystyczna C.D.N. z Krakowa

„PANI PYLIŃSKA I SEKRET CHOPINA” 

Autor: Eric-Emmanuel Schmitt

Reżyseria: Robert GLIŃSKI

Obsada: Joanna ŻÓŁKOWSKA, Paulina HOLTZ, Kacper KUSZEWSKI, Lena LEDOFF

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony