Pańskie oko…czyli jak budują halę ze strzelnicą w Marcinkowicach

Prace przy budowie hali sportowej ze strzelnicą przy Zespół Szkół im. Władysława Orkana w Marcinkowicach postępują zgodnie z planem co osobiście potwierdził starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski.

– Trwają prace wewnątrz budynku – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Niebawem będzie montowane wyposażenie w sportowej części budynku. Wykonana będzie również elewacja zewnętrzna oraz zagospodarowanie terenu. Przypomnę, że hala ze strzelnicą wejdzie w skład Powiatowego Centrum Sportu przy Zespole Szkół w Marcinkowicach, a koszt inwestycji przekroczy 20 milionów złotych.

Ważne jest i to, że obok hali powstanie kompleks sportowy na świeżym powietrzu, na terenie którego nie zabraknie boiska do gier zespołowych z trybunami, kortów tenisowych i odkrytego basenu, a także bieżni, skoczni do skoku w dal i wzwyż oraz rzutni (pchnięcie kulą, rzut młotem i dyskiem).

Aby nie obciążać powiatowego budżetu gigantycznymi kosztami budowy, władze Powiatu Nowosądeckiego pozyskały już dofinansowanie do tych inwestycji: ponad 15 milionów złotych.

Fot. Maria Olszowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony