Patrycja Fereniec – Hot16Challenge

Hot16Challenge. Każdy słyszał, nie każdy wie o co dokładnie chodzi. A więc!

To ogólnopolska akcja muzyczna zainicjowana przez rapera Karola “Solara” Poziemskiego w sierpniu 2014 roku. W kwietniu 2020 roku doczekaliśmy się drugiej edycji. Zgodnie z jej zasadami każdy artysta w ciągu 72 godzin od otrzymania nominacji musiał nagrać 16-wersową zwrotkę pod dowolny beat i nominować do tego samego zadania kolejnych wykonawców.

Celem drugiej edycji była zbiórka funduszy na rzecz personelu medycznego, w celu wsparcia go w walce z Koronawirusem, organizowana w serwisie siepomaga.pl. Każdy z artystów poza nagraniem 16-wersowej zwrotki zobowiązany był wpłacić pieniądze na ten cel. Początkowym założeniem akcji było zebranie miliona złotych, co udało się zrealizować 8 maja. 14 maja zebrana kwota przekroczyła 2 miliony, a 21 maja 3 miliony złotych. W sumie zebrano 3 681 884,89 złotych z 95 060 wpłat, zaś stronę zbiórki udostępniono ponad 30 tysięcy razy. W trakcie trwania akcji była to największa tzw. skarbonka (pojedyncza zbiórka) w historii serwisu.

Zebrane pieniądze były rozdysponowywane na bieżąco. Zakupiono za nie m.in. siedem karetek pogotowia, siedem urządzeń do dezynfekcji oraz inne artykuły medyczne (maseczki ochronne, rękawiczki, kombinezony)

Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/hot16challenge

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony