Pewna wygrana po zaciętym meczu

To było dobre, pełne zwrotów i ciekawych akcji, ale zwycięskie spotkanie dla zespołu STK Wikar Nowy Sącz.

STK Wikar Nowy Sącz – Cracovia 1906 Yabino Kraków 78:63 (21:17, 12:14, 20:19, 25:13)

Sędziowały: Anna Orzeł i Julia Baczyńska.

STK Wikar: K. Michalik 22 (2×3), Golubov 18, B. Michalik 12, Opoka 12 (1×3), Kubiela 6, Kogut 6, Tokarczyk 2, Florkowski, Wicher.

Cracovia: Makola 20 (2×3), Gas 19, Ponikwia 6 (2×3), Sacha 6 (2×3), Durowski 6, Król 3, Wanat 3.

Mecze z Cracovią są zawsze zacięte i ciekawe. Od pierwszych sekund meczu na parkiecie trwała zacięta walka o każdą piłkę. Emocje były duże a to przełożyło się na kiepską skuteczność i spory chaos pod tablicą rywali. Na akcję gości odpowiadali gospodarze, ale często piłka trafiła w obręcz zamiast do kosza. Do przerwy było 33:31 dla STK. Trzecia kwarta była równie zacięta jak dwie pierwsze. Dopiero ostatnia część meczu przyniosła przewagę. Sądeczanie znacznie poprawili obroną a kontry były skuteczne co dało zdecydowaną wygraną.