Pierwszy sparing Sandecji – porażka z Piastem

W Arłamowie, gdzie na obozie przygotowawaczym przebywa ekstraklasowy zespół Piasta Gliwice, Sandecja rozegrałą swój pierwszy mecz sparing z gospodarzami. Biało czarni przegrali 0:3.

Piast Gliwice – Sandecja Nowy Sącz 3:0 (3:0)

1:0 Michał Żyro 14, 2:0 Kristopher Vida 25, 3:0 Michał Chrapek 45

Piast I połowa: Frantisek Plach – Martin Konczkowski, Jakub Czerwiński, Tomas Huk, Jakub Holubek – Michał Chrapek, Patryk Sokołowski – Arkadiusz Pyrka, Tiago Alves, Kritopher Vida – Michał Żyro.

II Połowa: Szymański – Mokwa, Mosór, Munoz, Kamiński (75 Dulęba) – Holubek, Winciersz, Lipski, Steczyk – Ameyaw, Toril

Sandecja (skład wyjściowy): Dawid Pietrzkiewicz – Adrian Wawszczyk, Sebastian Rudol, zawodnik testowany, Adrian Basta – Dawid Błanik, Bartłomiej Kasprzak, Damir Śovśić, Michal Piter-Bućko, Damian Chmiel – zawodnik testowany.

Po treningach na boisku w Paszynie zespół Sandecji wyjechał do Arłamowa by zagrać pierwszy mecz sparingowy. Czołowa drużyna ekstraklasy w pierwszej połowie pokazała, że gra w innej lidze. Jednak warto podkreślić fakt, że zespół z Nowego Sącza jest w głębokiej przebudowie, co było widać na boisku.

Gliwiczanie rozpoczęli mecz od szybkich ataków i już w 14 minucie piłkę w polu karnym otrzymał Żyro, który mocnym celnym uderzeniem posłał piłke obok słupka do siatki Sandecji. Napór Piasta nie malał i po kolejnych 10 minutach Vida wykorzystał dokładne podanie, a mając przed sobą tylko Pietrzkiewicza okazji nie zmarnował. Wynik meczu tuż przed przerwą ustalił Chrapek.

Po przerwie i zmianach w składach mecz był bardziej wyrównany, ale więcej goli już nie było. Po niedzieli drużyna Sandecji wyjeżdża na kilka dni do Rybnika, gdzie będzie krótki obóz przygotowawczy i kolejny mecz sparingowy.

Fot: Arch. MKS Sandecja