Pilne! Oszuści znów dają o sobie znać na Sądecczyźnie

Dziś sądecka Policja otrzymała kilka zgłoszeń dotyczących prób wyłudzenia pieniędzy od starszych mieszkańców naszego regionu, w związku z tym funkcjonariusze ponawiają apel do seniorów o ostrożność i rozwagę, a młodych ludzi proszą o informowanie swoich rodziców, dziadków i sąsiadów o sposobach działania oszustów.

Oszuści podszywając się pod mundurowych próbowali dziś (5 stycznia br.) wyłudzić pieniądze od seniorów zamieszkujących Sądecczyznę, w rozmowie telefonicznej przekazując informację o wypadkach spowodowanych przez członków ich rodzin. Na szczęście dzięki czujności seniorów oraz ich najbliższych nie doszło do przekazania pieniędzy przestępcom.

Sądeccy policjanci po raz kolejny apelują, by nie przekazywać nieznajomym osobom żadnych pieniędzy!

Pamiętajmy, w momencie, gdy ktoś podając się przez telefon np. za krewnego, policjanta czy prokuratora będzie żądał od nas pieniędzy, funkcjonariusze radzą, by natychmiast zakończyć taką rozmowę telefoniczną! Nie działajmy pochopnie – jeżeli mamy wątpliwości lub nie wiemy, jak zareagować, powiedzmy o podejrzanym telefonie komuś z bliskich, a najlepiej wykonajmy telefon zwrotny do osoby, za którą podaje się oszust lub w imieniu, której działa, by upewnić się czy faktycznie znalazła się w trudnej sytuacji i potrzebuje pieniędzy. Wykonanie takiego telefonu pozwoli sprawdzić sytuację i uchroni przed utratą pieniędzy w przypadku próby ich wyłudzenia. Pamiętajmy również, by pod żadnym pozorem nie przekazywać pieniędzy osobom, których nie znamy, w tym podającym się za policjantów (funkcjonariusze nie odbierają pieniędzy na przechowanie czy do celów prowadzonej akcji, jak również nie proszą o ich przekazywanie obcym osobom).

W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112 (należy pamiętać o dokładnym odłożeniu słuchawki i przerwaniu połączenia z oszustem lub skorzystać z innego aparatu telefonicznego).

Pozdrawiam,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony