Plan Powiatowego Zarządu Dróg: 30 nowych bezpiecznych przejść dla pieszych!

Powiatowy Zarząd Dróg ogłosił właśnie przetarg na budowę 30 bezpiecznych przejść dla pieszych. W sumie w tym roku powstanie ich 70.

Nowe przejścia będą właściwie oznakowane, w tym na każdym z nich pojawi się aktywny znak z pulsatorami informującymi o pieszym zbliżającym się do pasów. Co najważniejsze – zostaną zamontowane lampy doświetlające pozwalające kierowcom już z oddania zobaczyć pieszego. W pierwszej kolejności przejścia powstaną na terenie gmin: Podegrodzie – 7, Chełmiec – 8, Gródek nad Dunajcem – 4, Kamionka Wielka – 5, Korzenna – 5 oraz Łososina Dolna – 1.

– Ich lokalizacja nie jest przypadkowa – mówi starosta nowosądecki Marek Kwiatkowski. – Chcemy, aby doświetlone przejścia dla pieszych wpływały na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg w miejscach newralgicznych i często uczęszczanych oraz na drogach o dużym natężeniu ruchu. Do takich można na pewno zaliczyć trasy: Limanowa – Chełmiec, Chełmiec – Naszacowice, Nowy Sącz – Florynka, Podole Górowa – Łęka, Łososina Dolna – Ujanowice – Młynne.

Wszystkie przejścia mają zostać wykonane do końca wakacji. Jest to pierwszy etap inwestycji w poprawę bezpieczeństwa na drogach powiatowych zaplanowanych na 2023 rok.

– Jako samorząd stawiamy na bezpieczeństwo i cały czas modernizujemy infrastrukturę drogową – dodaje starosta. – Ta kadencja jest rekordowa pod względem ilości wyremontowanych dróg i wybudowanych chodników. Dodatkowe kilkadziesiąt doświetlonych przejść dla pieszych powinno znacznie wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa zarówno mieszkańców naszego Powiatu jak też turystów.

 Do końca tego roku ma powstać łącznie blisko 70 bezpiecznych przejść dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony