Plebiscyt na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny

Trwa głosowanie w „Plebiscycie na Najpopularniejszego Sportowca Sądecczyzny 2021 roku”. Kibice, kluby sportowe oraz instytucje zgłosiły w tej edycji ponad 100 kandydatów!

Dzisiaj sylwetki kolejnych kandydatów.

19. Kacper Dudczak – utalentowany lekkoatleta, biegacz górski. W 2021 r. do najważniejszych osiągnięć Kacpra zaliczyć można II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Biegach Górskich, III miejsce w biegu na 1500 m w Ogólnopolskiej Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej Szkół Ponadpodstawowych.

20. Michał Dudczak – lekkoatleta, biegacz górski. Mimo młodego wieku jest jednym z czołowych zawodników wśród seniorów w Polsce. W swym dorobku posiada wiele medali Mistrzostw Polski Juniorów w biegach górskich i przełajowych. W 2021 r. zajął 13 miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Świata w Skyrunningu oraz 9 miejsce w Pucharze Świata w Biegach Górskich.

21. Kacper Niepsuj – utalentowany kickbokser i siatkarz SKPS Dunajec Nowy Sącz, gdzie drużynowo i indywidualne uzyskał wiele sukcesów między innymi: w 2021 r. wicemistrzostwo Polski w kat. młodzików, najlepszego siatkarza w ćwierćfinale Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych oraz najlepszego atakującego w Turnieju kadetów w Bielsku Białej.

22. Karolina Sekuła – zawodniczka klubu Karate Kyokushin Nowy Sącz, wychowanka Andrzeja Krawontki. Podczas Mistrzostw Europy w kategorii kumite juniorek (60 kg) walczyła o wejście do strefy medalowej z zawodniczkami z Holandii i Polski. Wygrała wszystkie walki. Co prawda, w starciu o finał uległa koleżance z reprezentacji jednak 3 miejsce i brązowy medal to i tak świetny wynik. Powtórzyła tym samym swoje sukcesy z poprzednich Mistrzostw Europy w Portugalii i Rosji. W konkurencji KATA juniorek zajęła 5. miejsce.

23. Klaudia Kowalska – zawodniczka klubu Karate Kyokushin Nowy Sącz. W Mistrzostwach Europy startowała w kategorii kumite juniorek (50 kg). Na swojej drodze do strefy medalowej stoczyła walkę z zawodniczką z Rumuni, pokonując ją jednogłośnie na punkty. W starciu o finału poległa z Bułgarką. Srebrny medal, który wywalczyła jest dla niej pierwszym w tego typu imprezie.

25. Grzegorz Hedwig – olimpijczyk, multimedalista, uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Tokio i Rio, wielokrotny mistrz Polski.

27. Anita Romuzga – muszynianka, 17 letnia zawodniczka UKS 3 Weronica Staszkówka Jelna otrzymała powołanie na zgrupowanie piłkarskiej reprezentacji Polski U-17 w Pruszkowie. Jak sama mówi piłką nożną zafascynowana jest od dzieciństwa. Na pierwszy trening poszła ze starszym bratem Bartkiem. Miała sześć lat i początkowo trenowała z chłopcami, gdyż nie było wówczas żeńskiej drużyny

28. Kamil Szkaradek – zawodnik MMA, w swojej pierwszej zawodowej walce MMA pokonał Mariusza Gołdynie, którego dokonał tego przez nokaut techniczny. Teraz przed nim kolejne wyzwania. Sądeczanin jest członkiem organizacji AFN i jak sam przyznaje, to właśnie w niej będzie się w najbliższym czasie rozwijał.

29. Wiktoria Bomba – zdobyła brązowy medal Mistrzostw Polski w podnoszeniu ciężarów do lat 15. To kolejny sportowy sukces reprezentantki klubu sportowego LUKS Nowosądeczanin Powroźnik. W 2021 roku w Mistrzostwach Polski Krajowego Zrzeszenia LZS w Podnoszeniu Ciężarów U15 i U17 chłopców i dziewcząt, w kategorii 55 kg Wiktoria Bomba zajęła drugie miejsce. Natomiast w Mistrzostwach Europy, które odbyły się w sierpniu, w dwuboju młodziutka sztangistka uzyskała 125 kg (54+71) i została sklasyfikowana na dziewiątym miejscu

30. Dominika Danek – zawodniczka KS Start Nowy Sącz na mistrzostwach Europy w slalomie kajakowym w słoweńskim Solkan w konkurencji extreme wywalczyła srebrny medal. Extreme to konkurencja stosunkowo nowa. Zawodnicy rywalizują w innych kajakach niż podczas slalomu, na tzw „bananach” (raftingowych). Eliminacje to wyścigi na czas, później kajakarze startują po 4 osady naraz. Już początek jest widowiskowy, bowiem zawodnicy spadają do wody ze specjalnej platformy. A na trasie trwa prawdziwa walka, burta w burtę, do tego trzeba obowiązkowo wykonać eskimoskę oraz przepłynąć przez bramki. Kto pierwszy, ten wygrywa.