Pluszowi pomocnicy trafią do dzieci poszkodowanych w wypadkach drogowych

Wypadki i kolizje należą do jednych z najbardziej traumatycznych przeżyć, jakich możemy doświadczyć, będąc uczestnikami ruchu drogowego. Zdarza się, że biorą w nich udział również małe dzieci, które często nie rozumieją sytuacji, w której się znalazły. W tych trudnych chwilach wymagają one szczególnego traktowania i opieki, by mogły znowu poczuć się bezpiecznie. Ich strach pomaga przezwyciężyć pluszowy pomocnik sądeckich policjantów – „Tygrys Ratownik”.

26 maja br. w Komendzie Miejskiej Policji w Nowym Sączu, członkowie zarządu Fundacji „Bezpiecznie do Celu” – Jarosław Mleczko i Mariusz Tokarczyk, po raz kolejny przekazali na ręce szefa sądeckiej Policji, mł. insp. dra. Krzysztofa Dymury, „maskotki pierwszej pomocy psychologicznej” dla najmłodszych dzieci poszkodowanych w zdarzeniach drogowych. W spotkaniu uczestniczył również Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego, kom. Bogdan Łęczycki. Teraz pluszowe tygryski trafią do radiowozów sądeckiej Policji, które zajmują się obsługą zdarzeń drogowych, a następnie zostaną przekazane najmłodszym uczestnikom wypadków i kolizji.

„Tygrys Ratownik” ma bardzo ważne zadania. Po pierwsze, ma złagodzić uraz psychiczny u malucha, który jest ofiarą lub świadkiem zdarzenia drogowego. Ma również pomóc nawiązać służbom ratowniczym kontakt z dzieckiem. Mamy nadzieję, że pluszaki wręczane najmłodszym przez policjantów pomogą odwrócić ich uwagę od zaistniałej sytuacji na drodze.

źródło.fot.: KMP Nowy Sącz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony