Pobity i wrzucony do Łubinki! Co stało się przy Alejach Sucharskiego?

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu ustalili, a następnie zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzewanych o brutalny rozbój. Zebrali także obszerny materiał dowodowy, dzięki czemu sprawcy usłyszeli liczne zarzuty, a decyzją sądu trafili już do aresztu.

Zgłoszenie na numer alarmowy wpłynęło od osób postronnych, które przy ulicy Westerplatte w Nowym Sączu zobaczyły przemoczonego i krwawiącego mężczyznę. Z jego relacji wynikało, że w jednym z mieszkań przy Alejach Sucharskiego nieznane mu osoby miały go pobić i okraść, po czym zaciągnąć w rejon Łubinki i wrzucić do potoku.

Mężczyzna twierdził, że ze sprawcami, miał pić wcześniej alkohol. Nie znał ich i nie był w stanie podać ich dokładnego rysopisu, bo do mieszkania, w którym został przez nich pobity trafił wraz ze swoim kolegą. Gdy jego kompan wyszedł, mężczyźni skrępowali go kablem i pobili, a następnie ukradli mu dowód osobisty, telefon i blisko 1500 złotych. Po tym, siłą zaciągnęli go nad Łubinkę i wrzucili do potoku a żeby nie mógł się wydostać obrzucili go kamieniami. Gdy 45-latek wydobył się z wody i szedł w kierunku ulicy Lwowskiej, przy ulicy Westerplatte trafił na zgłaszających, którzy zadzwonili na numer alarmowy.

Mężczyzna z uwagi na wychłodzenie organizmu, liczne zasinienia i ranę głowy został zabrany do szpitala, a policjanci zaczęli działać, w tym także operacyjnie. Wkrótce ustalili w którym mieszkaniu przebywał 45-latek. Pierwszego ze sprawców zatrzymali gdy w nocy wychodził z mieszkania. Był pijany i wszystkiemu zaprzeczał, a fakt, że jest cały mokry tłumaczył tym, że… skończył pracę. W efekcie został zatrzymany. Po kilku godzinach, na parkingu przed dyskontem spożywczym policjanci zatrzymali drugiego z mężczyzn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony