Podsumowanie sezonu turystycznego – Bon Turystyczny strzałem w dziesiątkę!

W dniu 4 października w Krynicy-Zdrój odbyło się spotkanie z przedstawicielami branży turystycznej oraz samorządowcami zorganizowane przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii przy wsparciu Małopolskiej Organizacji Turystycznej. W trakcie tego wydarzenia odbyła się konferencja prasowa z udziałem Grzegorza Biedronia – prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

Spotkanie dotyczyło głównie podsumowania sezonu turystycznego w kraju. Wyrażone zostały postulaty na przyszłość, a także założenia legislacyjne Departamentu Turystyki.

Ważnym elementem spotkania była również dyskusja, podczas której padły m.in. pytania samorządowców o dalsze losy bonu turystycznego.

Wartość projektu społeczna ale i gospodarcza jest tak wielka, że przyszłe władze pochylą się nad tym tematem. Będziemy sugerować, aby ta forma wsparcia i rodzin i branży turystycznej była dalej kontynuowana. Oprócz ewidentnych wyników finansowych chciałbym podkreślić dwa bardzo ważne aspekty społeczne – okazało się, że wiele rodzin wielodzietnych, których wcześniej nie było stać na wyjazd wakacyjny w tym roku mogli na ten wypoczynek po wielu miesiącach COVID wyjechać. Drugi bardzo ważny efekt z punktu widzenia branży to fakt, iż lawinowo zaczęły rejestrować się obiekty oferujące pokoje gościnne i kwatery, a to przełożyło się na wzrost przychodów miejscowości turystycznych. – mówił Andrzej Gut-Mostowy.

Celem spotkania było również poznanie opinii samorządów, przedstawicieli branży turystycznej na temat działań Ministerstwa oraz prac legislacyjnych dotyczących organizacji ruchu turystycznego. Przedstawiono założenia do projektu ustawy regulującej obszar hotelarstwa oraz obszar pilotów wycieczek i przewodników turystycznych.

Mieliśmy ten rok pod wieloma względami udany dzięki aktywności Ministerstwa, dzięki aktywności samorządów. Ta pomoc, która trafiła do gmin na terenie małopolski to 294 mln zł. Jeżeli chodzi o udział w bonie turystycznym również małopolska wyróżnia się w tym zakresie. To pokazuje jaka może być siła, jeżeli działamy wspólnie, jeśli branża turystyczna, samorządy wspierają działania Ministerstwa – mówił Grzegorz Biedroń prezes Małopolskiej Organizacji Turystycznej.

źródło/fot.: Biuro Poselskie Andrzeja Guta-Mostowego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony