Podtopione drogi i domy – meldunek na godzinę 10:00

W związku z intensywnymi opadami deszczu, które występują na terenie Powiatu Nowosądeckiego gminy szacują straty i wprowadzają pogotowie przeciwpowodziowe.

MIASTO GRYBÓW: wprowadzono pogotowie przeciwpowodziowe i dyżury całodobowe w Urzędzie Miasta Grybów.

ŁOSOSINA DOLNA: ogłoszono alarm powodziowy, wprowadzono dyżury całodobowe w Urzędzie Gminy Łososina Dolna. Zalana została droga krajowa nr 75 w Witowicach Dolnych oraz stadion sportowy w Witowicach Dolnych.

ŁĄCKO: trwa weryfikacja szkód po intensywnych opadach deszczu, które spowodowały zniszczenia w infrastrukturze drogowej oraz lokalne podtopienia. Działania służb prowadzone są w miejscowościach: Zagorzyn, Łącko, Zarzecze, Brzyna oraz Łazy Brzyńskie.

STARY SĄCZ: podtopieniu uległa lokalna droga dojazdowa do ul. Węgierskiej oraz jedno gospodarstwo znajdujące się w pobliżu; w miejscowości Mostki podtopieniu uległo jedno gospodarstwo domowe (zalana piwnica) wraz z drogą dojazdową; potok Bogusławiec w miejscowości Barcice przekracza stan alarmowy; w miejscowości Gaboń woda opadowa z lasu spowodowała zagrożenie podtopieniem dla prywatnego gospodarstwa.

ZARZĄD DRÓG WOJEWÓDZKICH poinformował o osunięciu się korpusu drogi wojewódzkiej nr 971 (chodnik i skarpa) na tory PKP odc. 050 km 10+280 – 10+310 (lewa strona drogi) w miejscowości Żegiestów. Wyłączono jeden pas ruchu – występują utrudnienia dla kierowców.

TAURON poinformował o braku prądu u 172 odbiorców w gminie Nawojowa pozostaje bez prądu.

źródło: Starostwo Powiatowe w Nowym Sączu, fot.: ilustracyjne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony