Pogrom Sandecji, nie tak miało być

Takiego, meczu, takiego wyniku, 0:5, nie spodziewał się nikt. Sandecja doznała pogromu w 7 kolejce I ligi z GKS Tychy. Mecz stał na słabym poziome, do czego dostroił się też sędzia, który pokazał, a wcale spotkanie było brutalne, 10 żółtych kartek, w tym 8 dla piłkarzy Sandecji i jedną czerwoną, też dla Sandecji. Porażka spowodowała, że zespół z Nowego Sącza znalazł się w strefie spadkowej.

Fortuna I Liga

VII Kolejka

Sandecja Nowy Sącz – GKS Tychy 0:5 (0:1)

0:1 Mateusz Czyżycki 45, 0:2 Antonio Domínguez 51, 0:3 Krzysztof Wołkowicz 64 (karny), 0:4 Kamil Szymura 68, 0:5 Nemanja Nedić 90 (karny).

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin).

Żółte kartki: Słaby, Chmiel, Pietrzkiewicz, Merebashvili, Kosakiewicz, Śovśić, Boczek (dwie) – Buchta, Połap.

Czerwona kartka: Boczek 63 (za dwie żółte)

Sandecja: Pietrzkiewicz – Boczek, Słaby (46 Nawotka), Kosakiewicz, Nekić – Walski, Fall (64 Piter-Bučko), Toporkiewicz (64 Surzyn), Chmiel (46 Merebashvili), Śovśić – Mas (86 Wróbel).

GKS Tychy: Kostrzewski – Buchta, Wołkowicz (80 Połap), Nedić, Mańka (57 Szymura) – Domínguez (72 Mikita), Machowski, Radecki (72 Kozina), Żytek, Czyżycki – Rumin (80 Malec.

Początek meczu to szybka gra Sandecji i próba zaskoczenia rywala skuteczną akcją. Jednak miały minuty, a niewiele z tego wynikało. Po kwadransie GKS zaczął przejmować inicjatywę. Mecz toczył się od pola karnego do pola karnego bez celnego strzału. Kiedy wszyscy czekali na przerwę jedna z niewielu akcji GKS dał gola rywalom po strzale Czyżyckiego, który wykorzystał niezdecydowanie obrony Sandecji posyłając piłkę tuż obok słupka. Wszyscy kibice mieli nadzieję, że po przerwie Sandecja ruszy z impetem i odrobi straty. Tymczasem gra biało czarnych to było coś co trudno nazwać I ligą. Festiwal niecelnych podań, w których przodował Śovsić. Ten piłkarz miał kreować grę, ale jego kółka, kółeczka z piłką zamiast szybkiego rozegrania powodowały, że rywale bez problemów przejmowali piłkę przeprowadzając skuteczne kontry. Przeprowadzone zmiany w składzie Sandecji też nie przyniosły zmiany na lepsze. Drugi gol zupełnie podłamał piłkarzy Sandecji, którzy oddali pole gry co skończyło się katastrofą wynikową i wizerunkową. Z boiska wyzierała bezradność, smutek i tak się skończył mecz, chyba najsłabszy jaki rozegrała drużyna z Kilińskiego w ostatnich miesiącach.