Pokazano projekt nowego stadionu Sandecji – gościem specjalnym prezes PZPN

Na stadionie Sandecji przy ul. Kilińskiego 47 prezydent Nowego Sącza wraz prezesem PZPN Cezarym Kuleszą oraz wykonawcą Janem Kosem zaprezentowali projekt nowego obiektu na 8111 miejsc. Z tej okazji stawili się kibice, radni, a młodzi piłkarze z Akademii Sandecji odbyli trening.

– Chcieliśmy pokazać wszystkim niedowiarkom, że stadion jest budowany i będzie taki o jakim marzyliśmy razem z kibicami na 8111 miejsc. – mówił prezydent miasta Ludomir Handzel. – Mamy stosowne pozwolenia, mamy kredyt i zamierzamy tę budowę zakończyć zgodnie z harmonogramem. Mam nadzieję, że już długo znów Sandecja zagra e ekstraklasie. Dziękuję prezesowi PZPN za znalezienie czasu by przyjechać do Nowego Sącza. Teraz przed nami sprawy związane z odbiorem boiska, tak byśmy jeszcze tej jesieni zagrali przy Kilińskiego 47.

– Boisko jest gotowe, ale warto powiedzieć, że to na którym już można będzie zgrać jest 120 cm wyżej niż było poprzednie – dodał Jan Kos właściciel firmy BlackBird budującej stadion. Dzisiaj mogę powiedzieć, że od poniedziałku rozpoczynamy budowę trybuny B, czyli od strony Kamienicy.

Prezydent Nowego Sącza zapowiedział, że od poniedziałku rozpocznie prace specjalny zespół, który ma przygotować kolejny etap budowy stadionu, na dodatkowe 4000 miejsc, w sumie 8111. Warto dodać, że pod trybunami będą pomieszczenia klubowe i użytkowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Facebook
Instagram

Poprawa dostępności strony