Pokonały wicelidera

Do małej niespodzianki doszło w II lidze siatkówki kobiet, w Starym Sączu. Zespół Sandecja Poprad pokonał wicelidera z Ostrowca Świętokrzyskiego 3:1. Za tydzień starosądecki zespół podejmie lidera IV grupy.

II liga siatkówki kobiet

VIII kolejka

Inex Sandecja Poprad Stary Sącz – KSZO Ostrowiec Świętokrzystki 3:1 (25:21, 18:25, 28:26, 25:20).

Sędziowały: Małgorzata Krawczyk i Maja Pindral.

Sandecja/Poprad: Duda, Szewczyk, Nowacka, Borkowska, Litawa, Szwala, K. Wojta – libero, oraz Tokarczyk, Pierzga.

KSZO: Kłoskowska, Mich, Piotrowska, Dyduła, Klisiak, Orzyłowska, Marcyjniak, Salamon – libero oraz Maksajda.

Faworytem spotkania był zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego. Jednak już pierwszy set pokazał, że gospodynie ani myślą się poddać. Mocna zagrywka i jeszcze lepsze ataki dały zwycięstwo w pierwszym secie. Drugi toczył się punkt za punkt, ale im bliżej było końca partii, tym rywalki były skuteczniejsze doprowadzając do remisu w meczu. Najwięcej emocji dostarczył trzeci set. Żadnej z drużyn nie udało się wypracować do większej przewagi. Od stanu 24:24 na siatce toczył się niezwykle zacięty bój. Na atak rywalek odpowiadały gospodynie. Ostatni punkt seta i najważniejszy w meczu zdobyła Litwa atakiem z drugiej linii, po wcześniejszej obronie Nowackiej. Czwarta partia meczu przebiegała pod dyktando starosądeckiego zespołu i niespodzianka stała się faktem.